RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Ekspremjers Gailis: Visi, kas vēlas atvadīties no Jāņa Vaišļas, ir laipni gaidīti

Ekspremjers Gailis: Visi, kas vēlas atvadīties no Jāņa Vaišļas, ir laipni gaidīti
Kaspars Ūdris · 15.01.2016. 22:53

Atvadīšanās no pasaules apceļotāja, radošās personības Jāņa Vaišļas notiks sestdien, 2016.gada 16. janvārī, Rīgas Krematorijā pulksten 12:00, apstiprinājis Jāņa Vaišļas tuvs draugs, līdzceļotājs, uzņēmējs un bijušais Ministru prezidents Māris Gailis.

 

Kaut arī atvadīšanās ceremonija notiks Rīgas Krematorijā, Vaišļa netiks kremēts, bet apglabāts Meža kapos.

 

Visi, kas vēlas atvadīties no Jāņa Vaišļas, ir laipni gaidīti, uzsver Māris Gailis.

 

Uzziņai:

 

Jau vēstījām, ka naktī uz sestdienu, 9. janvārī, Berlīnes slimnīcā miris Jānis Vaišļa. Viņš Vācijas klīnikā atradās, lai tur veiktu dzīvības glābšanai nepieciešamo sirds transplantāciju.

 

Vaišļa uz Vāciju devās 5. janvārī, un viņam tika veiktas dažādas medicīniskas procedūras.

 

Viņa draugs Māris Gailis toreiz sacīja, ka, sazinoties ar Vaišļu, viņš norādījis, ka jūtoties labāk. Taču, nesagaidījis transplantācijai piemērotu donora sirdi, Latvijā pazīstamais ceļotājs miris.

 

Gailis norādīja, ka iepriekš vēl bija cerība un tika darīts viss, ko viņa atbalstītāji un draugi varēja, lai glābtu Vaišļas dzīvību, taču slimība izrādījās stiprāka.

 

Jautājums, ko darīt ar iepriekš saziedotajiem līdzekļiem Vaišļas ārstēšanai, tagad būs jāizlemj viņa ģimenei. Gailis pieļāva, ka tos novirzīs kādam labdarības projektam.

 

Kā ziņots, Vaišļas dzīvības glābšanai saziedoti nepieciešamie 120 000 eiro. Viņš sirga ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ viņam bija steidzami nepieciešama sirds transplantācija.

 

Slimība Vaišļam tika atklāta pavisam nesen, un tā strauji progresēja. Viņa dzīvību varēja glābt, veicot sirds transplantāciju. Atrast donoru Latvijā tik īsā laikā varēja neizdoties, lai gan tādā gadījumā par transplantāciju maksātu valsts. Steidzamības dēļ donors bija jāmeklē visā Eiropā.