RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Īsi pirms Valentīndienas ar karstasinīgu šovu Rīgā uzstāsies deju apvienība “Los Vivancos”

Īsi pirms Valentīndienas ar karstasinīgu šovu Rīgā uzstāsies deju apvienība “Los Vivancos”
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 01.01.2018. 10:50

12. februārī plkst. 19:00 Dailes teātrī būs iespējams vērot temperamentīgā spāņu kolektīva “Los Vivancos” šovu “Aeternum” jeb “Mūžība”, kas sastāv ne tikai no dejas, bet arī akrobātikas un teātra elementiem. Izrādes mākslinieciskais vadītājs ir pasaulslaveno Cirque du Soleil izrāžu scenāriju autors, pazīstamais dramaturgs un horeogrāfs Danielle Finci Paska.

 

 

Apvienības sastāvā ir Spānijas pilsētā Barselonā dzimuši brāļi Ārons, Džošua, Izrails, Jūda, Kristo un Eliass. Kolektīvs mākslas cienītāju simpātijas iemantoja jau pusaudžu vecumā, kad uzsāka karjeru ar pašu radītu akrobātikas izrādi. Ikviens no brāļiem ne vien dejo, bet arī dzied un spēlē dažādus mūzikas instrumentus - talantus puiši attīstījuši prestižās mūzikas un horeogrāfijas mācību iestādēs. Atzinību pasaules mērogā apvienība guva 2004. gadā, kad viņu izveidotais flamenko šovs tika uzvests valstīs visā pasaulē. Publiku sajūsmina apvienības karstasinīgais temperaments, taču brāļi raduši izrādēs iekļaut arī citu tautu un kultūru muzikālās tradīcijas.

 

Rīgā tiks uzvests šovs „Aeternum” -  stāsts par labā un ļaunā cīņu, metafora par nemirstību, ko cilvēkam sniedz māksla. Eņģeļi, dēmoni, vampīri - visi šie maģiskie tēli savīsies vienā mākslinieciskā uzvedumā. Izrādē iekļauti flamenko, mūsdienu baleta, akrobātikas un dažādu cīņas mākslu elementi, kā arī krāšņi vizuālie efekti. Šovā izmantotās mūzikas autori ir paši brāļi, skaņdarbus aranžējis pazīstamais komponists Fernando Velaskēzs. Uzveduma muzikālajā partitūrā iekļauti gan flamenko, gan roka, gan klasiskās un kino mūzikas elementi, ko iespēlējis Budapeštas simfoniskais orķestris.

Izrādes mākslinieciskais konsultants ir talantīgais Danielle Finci Paska. Starp viņa darbiem ir 2006. gada Turīnas Olimpisko spēļu noslēguma ceremonija, viņš ir veidojis arī izrādes “Migla” un “Lietus”, ko cirka “Eluaz” un teātra “Sunil” izpildījumā novērtējuši skatītāji visā pasaulē. Šie projekti izceļas ar patiesu cilvēcību, garīgumu un arvien tiek uzvesti uz pasaules lielākajām skatuvēm.

Deju apvienība ir vairāku māksliniecisko godalgu īpašniece, bet brāļu šovu “Dejas ar zvaigznēm” Losandželosā, ASV, noskatījušies vairāk nekā 35 miljoni cilvēku. 2009. gadā “Los Vivancos” kļuva par Meksikas šova “Las Lunas Awards” uzvarētājiem nominācijā “Labākais oriģinālais šovs”.

Šī būs otrā reize, kad “Los Vivancos” uzstājas Rīgā. Pērn rudenī šovs notika Kongresu namā.

 

Biļetes uz izrādi var iegādāties Biļešu serviss kasēs un internetā.