RezervesDALAS24.lv

Sports / Basketbols

Basketbola klubs Liepāja/Triobet Jauno gadu sagaida ar lieliem plāniem

Basketbola klubs Liepāja/Triobet Jauno gadu sagaida ar lieliem plāniem
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 29.12.2012. 11:09

2012. gads basketbola klubam Liepāja/Triobet bijis dažādu interesantu notikumu piepildīts, lai arī jaunajā sezonā izvirzītais mērķis - cīnīties par godalgotajām vietām Latvijas Basketbola līgas čempionātā - pagaidām atlikts. Tāpat Baltijas Basketbola līgā Liepāja/Triobet saredzēja savu vietu  izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kas tomēr neizdevās. Rudenī sekoja galvenā trenera Gunta Endzeļa nomaiņa pret Kasparu Mājenieku, un tagad komanda cenšas atgūt zaudēto un tic saviem spēkiem 2013. gadā ievērojami uzlabot sniegumu laukumā.

 

Tāpat nozīmīgs notikums bija komandas ģenerālsponsora Triobet piesaiste, kas devusi iespēju uzlabot kluba saimniecisko dzīvi. Liepājas Olimpiskajā centrā regulāri notiek Liepāja/Triobet mājas spēles, ko apmeklē līdz pat 1000 skatītāju vienā reizē,  tādējādi apliecinot atbalstu savai komandai.

 

Šoreiz basketbola klubs Liepāja/Triobet iepazīstina ar saviem spēlētājiem – Renāru Magoni, Artūru Brici, Robertu Krūmiņu, Kristapu Miglinieku un Tediju Arčeru (Teddy Archer). Jaunie spēlētāji ir ne tikai mērķtiecīgi basketbolā, bet dzīvē kopumā, kā arī viņiem ir daudz citu interešu. 

 

Renārs Magone (Dzimis 1992. gadā, 201 cm garš)

 

Renārs Magone ir ļoti patstāvīgs un mērķtiecīgs, arī par savu labāko īpašību basketbola laukumā uzskata spēju “skriet ar galvu sienā”. Tāpēc arī viņa dzīves moto ir: “Nekad nepadodies!”, bet dzīves nākotnes sapnis – izpildīt katru izvirzīto mērķi. Dzīvē un sportā Renāram prieku sagādā asas izjūtas, draugi un, protams, mīļotā draudzene Ieva, kuru Renārs arī uzskata par skaistāko sievieti pasaulē. Puisim tuvākā filma ir par drošsirdīgiem vīriem - “Pearl Harbor”, bet mīļāko dziesmu izpilda grupa  Jātnieki – tā ir “Balle Baložos”. Kā hobiju Renārs min makšķerēšanu, un ne velti zivis ir arī viņa iecienītākais ēdiens – ideālā variantā sagatavotas suši.

 

Interesanti, ka uz basketbola treniņiem šodienas Liepāja/Triobet spēlētāju pirmo reizi aizveda klasesbiedrs, bet sportists atzīst, ka sākumā treniņos viņi spēlēja tautas bumbu un citas spēles ... izņemot basketbolu. Bet ar laiku nākusi arī nopietnāka attieksme tieši pret šo sporta veidu. Tagad Renārs Magone ir izaudzis līdz profesionālam basketbolistam - komandas panākumi nāk līdzi personīgajiem. Puisis pieticīgi uzskata, ka viņam pašam nav neviena panākuma, bet par savulaik viņa komandas panākumu atzīst - 3. vietu U18 Eiropas čempionātā Lietuvā. Par paraugu basketbolā Renārs sauc Dennisu Rodmenu. Pirms treniņiem Renārs izvēlas maksimāli atpūsties, un labākā atpūta ir miegs. Viņš arī piecājas par atmosfēru komandā, jo, ja tās nav, nav komandas. Atmosfēru ietekmē spēlētāju raksturi. Renāra vērtējumā basketbola kluba Liepāja/Triobet emocionālākais spēlētājs ir Arnolds Helmanis, pozitīvākais - Pāvels Pastušeņa, skaļākais - Artis Ate, draudzīgākais - Teddy Archer (Tedijs Arčers), interesantākais - Elvis Endzels. Runājot par sapņu komandu, tad tās sastāvā būtu Sandis Bēts, Bens Wolles, Dennis Rodmens, Kaspars Bērziņš un, protams, pats Renārs.

 

Artūrs Bricis (Dzimis 1992. gadā, 196 cm garš)

 

Artūram Bricim ļoti svarīgs  ir veiksmīgs rezultāts, tāpēc vislielāko prieku gan dzīvē, gan sportā sagādā uzvaras. Dzīves moto – „Nenožēlot izdarīto!” Ja runā par sapņiem, tad to Artūram ir diezgan daudz. Artūra vīrišķīgais hobijs ir makšķerēšana. Skaistākā sieviete noteikti esot Artūra draudzene Sabīne. Savukārt uz basketbolu pirmo reizi mazo Artūru savulaik atvedusi mamma. Jaunais basketbolists par paraugu uzskata bijušo latviešu basketbolistu Kārli Muižnieku, bet par savu labāko īpašību laukumā – spēju augstu lekt.  Artūrs ar savu talantu jau ir ieguvis vairākas Latvijas Basketbola līgas bronzas medaļas, 6.vietu U20 čempionātā (Latvijas labākais sasniegums). Artūrs Bricis uzskata, ka Liepāja/Triobet komandā ir draudzīga atmosfēra, un visi spēlētāji labi saprotas savā starpā. Ja sapņa komandu ļautu veidot Artūram, tad bez viņa tajā jāspēlē arī Ingum Jakovičam, Mārtiņam Kravčenko, Jānim Timmam un Arnoldam Helmanim.

 

Roberts Krūmiņš (Dzimis 1993. gadā, 200 cm garš)

 

Uzvaras Robertam sagādā lielāko prieku – gan sportā, gan dzīvē. Viņa dzīves moto ir stingrs - “Nekad neskaties atpakaļ!” Pašpārliecinātību un nekaunību viņš uzskata par savām stiprākajām īpašībām. Brīvajā laikā viņš labprāt izvēlas mierīgu atpūtu. Par labāko filmu Roberts uzskata “Tango and Cash”, bet par skaistāko sievieti – savu draudzeni. Vislabāk basketbolistam garšo kāpostu zupa. Interesanti, ka Roberts Krūmiņš vairāk sapņo nevis par uzvarām basketbolā, bet par pasaules apceļošanu, reizē piebilstot: “Protams, par uzvarām nav jāsapņo, tās jārealizē!” Basketbolu Roberts sāka spēlēt septiņu gadu vecumā, kad mamma izlēma aizvest dēlu uz treniņiem. Spēļu dienās Robertam ir stingrs režīms - nodarbības skolā, pēc tam treniņš, atkal skola, tad atpūta mājās un pēcāk vēl viens treniņš. Spēļu dienās galvenais ir kārtīgi atpūsties pirms spēles. Sportista neatlaidība jau devusi tādus rezultātus kā U-18 6.vieta Eiropas čempionātā, 2.vieta A-grupā 2011/2012. gada sezonā, un Roberts lepojas, ka līdz ar to ir pārrakstīta Liepājas basketbola skolas vēsture.

 

Roberts Krūmiņš uzsver, ka katram Liepāja/Triobet spēlētājam ir savas īpašās rakstura  iezīmes -  emocionālākais ir Arnolds Helmanis, pozitīvākais – Tedijs Arčers, skaļākais - komandas kapteinis Artis Ate, draudzīgākais - Kristaps Miglinieks, bet interesantākais viennozīmīgi - Pāvels Pastušeņa. Kopā šīs rakstura īpašības rada jautru un skaļu atmosfēru Liepāja/Triobet basketbola klubā.   Roberta sapņa komandā jābūt tādiem pasaules slaveniem basketbolistiem kā Baron Davis, Demar Derozan, Kevin Love, Josh Smith.

 

 

Kristaps Miglinieks (Dzimis 1990. gadā, 196 cm garš)

 

Kristaps Miglinieks ir pārliecināts, ka dzīvē „Galvenais ir nekad nepadoties!”. Lielāko prieku basketbolistam rada mīlestība – gan basketbolā, gan personīgi. Kristapam tuva ir arī mūzika, bet konkrētu mīļāko dziesmu grūti nosaukt. Par skaistāko sievieti Kristaps sauc savu draudzeni. Lai arī varētu šķist, ka basketbolistiem vienīgā aizraušanās ir šis sporta veids, tomēr Kristapam tuvs ir gan autosports, gan motosports. Kristapa skatījumā vislabākais ēdiens ir tieši mājās gatavotais. Savus nākotnes sapņus jaunais Liepāja/Triobet basketbolists pagaidām neatklāj, tāpat lielākie panākumi noteikti esot priekšā. Basketbola laukumā viņš vienmēr cīnoties līdz galam, bet pamatu pamatā ir ikdienas treniņi, tāpat arī ārpus tā. Pirms daudziem gadiem, kad Kristapa omamma aizveda mazdēlu paspēlēt oranžo bumbu, visticamāk viņa nenojauta, ka pēc daudzu gadu darba, neatlaidīgiem treniņiem puisim basketbols būs gandrīz visa dzīve. Par savu zvaigzni šajā sporta veidā viņš izvēlējies bijušo latviešu basketbolistu Igoru Miglinieku. Kristaps ir apmierināts ar iespēju pašreiz spēlēt tieši Liepāja/Triobet: “Atmosfēra fantastiska! Visi ir draudzīgi, katrs ar savu odziņu.” Vērtējot komandas biedrus, viņš novērojis, ka emocionālākais noteikti ir Arnolds Helmanis, pozitīvākais -  Tedijs Arčers (Teddy Archer), skaļākais - Artis Ate. Ja ļauts pasapņot ... Eiropas čempionāts basketbolā 1935. gadā, Latvijas izlase ar Kristapu Miglinieku priekšgalā un izcīnītais zelts. Tas būtu laiks, vieta un sapņa piepildījums, kurā labprāt piedalītos arī viņš.

 

Tedijs Arčers (Teddy Archer), (Dzimis 1987. gadā, 194 cm garš)

 

Tedijs Arčers (Teddy Archer) saka, ka laukumā nekam nav attaisnojuma, tādēļ viņa motto skan: "Spēlē kā čempions!" Šobrīd labākais spēlētājs pasaulē ir Lebrons Džeimss, un viņš ir arī piemērs sportā, kuram Tedijs cenšas līdzināties. Viņa spēcīgākās īpašības esot enerģija un entuziasms - gan basketbola laukumā, gan ārpus tā. 

 

Tedijam lielāko prieku sagādā jautrība kopā ar draugiem un dažādi piedzīvojumi, bet sportā – centīgi un saliedēti komandas biedri, kā arī pārdomāta spēle. Tedijs ir no Amerikas, prot angļu, spāņu, ķīniešu un tagad mācās arī latviešu valodu. Par savu ceļu basketbolā Tedijs stāsta: "Es spēlēju koledžā Minesotā (Svētā Tomasa Universitātē) un vēlāk profesionālā līmenī Alikantē, Spānijā. Vidusskolā biju štata čempions un koledžā nacionālais čempions NCAA līgā (Nacionālā studentu sporta asociācija)." Ja komandas biedri par skaistākajām sievietēm sauc savas draudzenes, tad Tedijs par tādu uzskata savu mammu. Viņas gatavotie spagetti arī ir Tedija mīļākais ēdiens. Dzīvojot Liepājā, saziņai ar ģimeni tiek izmantota populārā programma Skype. Par savu ikdienu Tedijs saka: "Dienās, kad ir treniņi, es agri no rīta eju uz zāli pamētāt bumbu, pēc tam kafejnīcā "Lotte" ēdu launagu. Pēcpusdienā lasu un mācos. Pēc vakara treniņa man vienmēr ir auksta vanna, un pēc tās es eju uz "Rimi" vai kafejnīcu." Tedijs novērojis, ka BK Liepāja/Triobet atmosfēra  ir jautra, nekad netrūkst smieklu, visi tiek iekļauti komandas darbā: "Komanda ir kā ģimene – ārpus treniņiem pavadām laiku kopā darot dažādas lietas. Artis ir visemocionālākais, viņš ir īsts cīnītājs laukumā un vienmēr vēlas uzvarēt. Pāvels Pastušeņa ir vispozitīvākais, vienmēr iedrošina komandas biedrus. Arnolds un Kristaps ir visdraudzīgākie. Interesantākais ir Ingus... Nekad nevar zināt, ko viņš domā."