„VEF” teicami spēlē mača galotnē, izcīnot uzvaru pār „Triumf”

KRUSTTEVS.COM · 06.01.2013. 19:09

VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā "VEF Rīga" izbraukumā izcīnījusi uzvaru ar 80:78 (24:33, 23:24, 13:15, 20:6) pret Maskavas apgabala Ļubercu "Triumf". Rīdzinieki ceturtajā ceturtdaļā atspēlēja 12 punktu starpību, bet spēles galotnē izšķirošus metienus realizēja Ērls Roulends.

Abām komandām šī bija jau ceturtā savstarpējā tikšanās reize. "VEF" izcīnīja uzvaru pirmajā mačā, nākamās divas spēles zaudēja, bet ceturtajā izlīdzināja bilanci 2-2.

"VEF" pirmajā ceturtdaļā spēlēja gana veiksmīgi uzbrukumā, taču aizsardzībā absolūti trūka koncentrēšanās un saskaņotība, jo tika ielaisti 33 punkti, no kuriem divatā 30 sameta Sergejs Karasjovs un Kails Lendrijs.

Otrajā ceturtdaļā scenārijs bija līdzīgs. "VEF" vairākkārt iekrita uz ātrajiem pretuzbrukumiem, jo īpaši uzreiz pēc pašu gūtajiem groziem. Brīžiem rīdzinieki pietuvojās līdz 3 punktu starpībai, taču puslaika galotnē mājinieki tika atlaisti drošākā vadībā – 47:57.

Pēc pārtraukuma rezultativitāte abām komandām bija kritusies, taču lauzt mača gaitu rīdziniekiem neizdevās. Allaž soli priekšā bija mājinieki, kuri pārliecinoši noturēja vadības grožus.

Noslēdzošajā cēlienā ar agresīvu aizsardzību izdevās saasināt spēli, kā rezultātā "Triumf" komandas uzbrukums sāka buksēt. Ciešā segšana pa visu laukumu atmaksājās, starpību izdevās samazināt. Divas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Dairis Bertāns guva divus punktus ar sodu, panākot rezultātu 75:76.

Lūzumu mačā "VEF" panāca bez Ērla Roulenda laukumā, taču pēdējā spēles minūtē tieši viņš aukstasinīgi realizēja izšķirošus metienus. Ar atkārtotu mēģinājumu iemeta trīspunktnieku un panāca izlīdzinājumu – 78:78. Kaspars Bērziņš un Artūrs Strēlnieks kopīgiem spēkiem nostrādāja aizsardzībā un sagādāja mājiniekiem kļūdu. Sekundi pirms finālsvilpes Roulends realizēja pus tālo metienu, atnesot "VEF" komandai uzvaru ar 80:78.

Roulendam šajā mačā 22 gūti punkti un 5 rezultatīvas piespēles, 12 sameta Kaspars Bērziņš, 11 pievienoja Dairis Bertāns, 10 punkti Donātam Zavackam, 9 punkti Vilam Danielam, pa 6 punktiem pievienoja Kristaps Janičenoks un Artūrs Strēlnieks, 3 punkti Gatim Jahovičam, 1 punktu guva Lauris Blaus, Antans Kavaļusks punktus neguva.

"Triumf" sastāvā 29 punkti Kaila Lendrija kontā, 18 pievienoja Sergejs Karasjovs, bet 11 sameta Mihails Kulagins.

Avots: Parsportu.lv