RezervesDALAS24.lv

Sports / Basketbols

Ko iesākt Bostonas „Celtics” komandai?

Ko iesākt Bostonas „Celtics” komandai?
Foto: Celticslife.com.
Renārs Grāvītis, KRUSTTEVS.COM · 01.02.2013. 14:16

Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) sezona rit pilnā sparā – komandas aizvadījušas jau vairāk nekā pusi sezonas. Turnīra tabulā redzami dažnedažādi „brīnumi”. Bostonas „Celtics” komanda ir liekama vienā katlā ar tiem, jo pašlaik ieņemtā astotā vieta nav komandas „griesti”.

 

Komandas uzvarēto uz zaudēto spēļu bilance ir 22 pret 23 – uzvarētās spēles no kopējā spēļu skaita sastāda vien 48,9 procentus, kas dod astoto vietu savā konferencē. Ja skatāmies kopumā, tad nav nemaz tik slikti, bet no otras puses – lai Bostona nokļūtu austrumu konferences augšgalā, ir jāiegūst par piecām uzvarām vairāk, kas, kā minimums ir viena mēneša jautājums. Izklausās grūti..... Patiesībā tā arī ir! Bet nu tā ir vecā labā Bostona, kura jau pēdējās trīs sezonās regulārā čempionāta sākumu aizvada slikti, taču beigās komanda ieskrienas kā vilciens, kuru apstādināt var tikai retais. Galu galā esam nonākuši pie faktiem, kas ir šīs astotās vietas cēloņi. Lielākoties šie fakti ir likumsakarīgi, vienam būtiski, citam ne tik būtiski, taču, ja mazās nianses salasās, komandas sniegumu tas nevar neietekmēt. Tāpēc droši var teikt, ka „Celtics” astotā vieta austrumos ir adekvāta, taču komandas potenciāls ir daudz augstāks.

 

Iemesli nav daudz, taču tie ir būtiski. Bostonas komanda ir pirmspēdējā vietā atlēcošo bumbu komponentā, apsteidzot vien Maiami „Heat” vienību. Likumsakarīgi – komandas centra spēlētājs ir viens no visu laiku līgas labākajiem spēka uzbrucējiem Kevins Gārnets, taču ar to ir par maz. Kevins nepaliek jaunāks, arī otrs garais spēlētājs Brendons Bass nav atlētiskākais basketbolists, kurš konstanti spētu savākt ~10 atlēcošās bumbas spēlē. Maiami komandai problēma ir tieši tāda pati – centra pozīcijas spēlētājs ir spēka uzbrucējs Kriss Bošs, bet ceturtā numura pozīcijā spēlē Šeins Batjērs un Lebrons Džeimss. Ja Džeimsa pozīciju apstrīdēt būtu grūti, tad Batjēram viennozīmīgi būtu jāspēlē kā malējam uzbrucējam, kas ir Batjēra stiprā puse – mest trīspunktu metienus.

 

Šī ir Bostonas un Maiami vājā vieta, lai gan mūsdienu basketbolā izteiktu centra spēlētāju nav, kā tas bija 2000 gadu sākumā. Taču pilnībā uz šādu spēles modeli ir pārgājušas tikai dažas komandas, bet tas ir laika jautājums, kad komandas spēlēs tikai ar „īsā” gala spēlētājiem. Situācija ir līdzīga kā Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) – smagsvari policisti ir palikuši pavisam nedaudz, taču vidējās kategorijas kaušļi ir ļoti daudz, līdz ar to kautiņi ir vairs nav tik aktuāli, kā dažus gadus atpakaļ, kad līgā dominēja lielie policisti – Raitis Ivanāns, Dereks Būgārds, Donalds Brašīrs un citi. Tagad NBA centra spēlētāju cīņa groza tuvumā ir redzama ar vien retāk un retāk, tāpēc spēle ir kļuvusi ātrāka un dinamiskāka.

 

Otrs Bostonas „Celtics” komandas trūkums bija Eiverija Bredlija izkrišana no sastāva traumes dēļ. Lai gan līgā aizvadījis tikai divas sezonas, savas kvalitātes aizsardzībā spēlētājs jau ir nodemonstrējis. Līdz ar Bredlija atgriešanos, Bostona aizsardzībā demonstrēja pārliecinošu sniegumu, taču nelaime sekoja nelaimei – traumu ieguva arī Reižons Rondo. Rondo ir izteikts komandas līderis, kas aizvada savu labāko karjeras gadu. Arī Rondo ir viens no aizsardzības balstiem. Uzreiz nāk prātā, kā pirms diviem gadiem, kad Džeimss aizvadīja pirmo sezonu „Heat” vienībā, izslēgšanas spēlēs Rondo „terorizēja” Lebronu – bija pielipis kā muša. Šāds spēlētājs kā Rondo „Celtics” vienībai ir liels zaudējums, tāpēc jācer, ka atradīsies kāds aizvietotājs.

 

Jautājums ir pavisam vienkāršs – ko iesākt „Celtics” vienībai? Ja komandu vajā traumas, bet „vecie buki” nespēj pavilkt komandu, tad pēc iespējas vairāk ir jāizmanto rezerves spēlētāji. Tas „Celtics” komandai sezonas gaitā ir izdevies veiksmīgi vairrākkārt, taču tikai epizodiski. Ir nepieciešama stabila rezervistu spēle. Ja atmiņa neviļ, tad vienā no spēlēm Bostonas rezerves spēlētāji guva ap 40 punktiem, kas ir daudz. Bostonai rezerves spēlētāju netrūkst, taču stabilitāti Dokam Riversam ir jāievieš, savādāk šogad var nākties izlaist izslēgšanas spēles.