RezervesDALAS24.lv

Sports / Basketbols

Džeimss pret Popoviču: tā var raksturot pašreizējo NBA finālu

Džeimss pret Popoviču: tā var raksturot pašreizējo NBA finālu
Foto: Lubbockonline.com.
Renārs Grāvītis, KRUSTTEVS.COM · 11.06.2013. 11:36

Nacionālajā Basketbola asociācijā (NBA) finālā tiekas Sanantonio „Spurs” un Maiami „Heat” komandas. Ir aizvadītas pirmās divas finālsērijas spēles, uzvarot pa reizei katrai komandai. Rezultāts ir draudzīgs abām komandām, taču cīņa šo divu spēļu laikā bijusi nežēlīga.

 

Šī gada finālsērija pēc TV reitingiem smagi iedragājusi lielo kompāniju biznesmeņus. Spēļu apmeklētība pie TV ekrāniem, salīdzinot ar pagājušās sezonas finālsērijas dueli starp Oklahomsitijas „Thunder” un Maiami „Heat” komandām, ir krasi atšķirīga. Šī gadu finālu cilvēki skatās daudz mazāk, taču izskaidrojums tam ir vienkāršs – Sanantonio „Spurs” basketbolu daudzi nevēlas skatīties spēles stila dēļ. Kāpēc? Pavisam vienkārši... Ja Losandželosas „Lakers” un Bostonas „Celtics” finālsērijas dueļi bijuši vēsturiski, Maiami „Heat” un Oklahomas „Thunder” cīņa piedāvāja ātro un azartisko basketbolu, tad „Spurs” komanda nespēja piedāvāt nevienu no iepriekšminētajām pazīmēm. Žēl, taču Sanantonio komandas nebaudāmo basketbolu ar uzvaru finālā nevarēs nomelnot neviens – čempioni paliek čempioni. Bet līdz tam vēl akmeņains ceļš ejams...

 

Kopumā finālsērija aizvadīta interesantā gaisotnē. Ja pirmo spēli uzvarēja „Spurs”, tad otrajā Sanantonio komandai nebija nekādu cerību. Grega Popoviča vadītā komanda pirmajā spēlē pašās beigās spēja realizēt par 100% savu taktiku – pēc iespējas vairāk pievērst uzmanību visiem spēlētājiem, ne tikai Lebronam Džeimsam. Argumenti nav jāzīlē – Dveins Veids spēlē ar traumētu ceļgalu. Pretinieki skrienot, vulgāri sakot, noēda Veidu, taču Bošs turpina savu kluso sēriju, metot visādu brīnumus garām. Atlika spēlēt Džeimsam, taču „Spurs” izmantoja savu lielāko trumpi – spēlēt bez bumbas un nosegt pēc iespējas blīvāk brīvo laukumu. Tas komandai izdevās, Popovičš un Co. bija gatavi „Heat” spēcīgākajai – 3. ceturtdaļai, tāpēc uzvara neizpalika...

 

Otrā spēle gāja pēc līdzīga scenārija – Veids un Bošs, burtiski sakot, brīžiem tikai eksistēja uz laukuma, taču 100%-īgi šādu stūrakmeni bīdīt šo spēlētāju virzienā nedrīkst. „Heat” spēlēja ātru basketbolu, Mario Čalmerss demonstrēja snaipera dotības, kas parādās epizodiski, taču Lebrons Džeimss pierādīja, ka ir pelnīti ieguvis regulārās sezonas vērtīgākā spēlētāja titulu. Šajā spēlē bijušais „Cavaliers” basketbolists vienā ceturtdaļā guva padsmit punktus, kamēr Veids un Bošs palika pa nullēm. Šis bija galvenais arguments, kāpēc „Heat” komanda veica 33-5 izrāvienu un guva svarīgu uzvaru.

 

Lielā mērā „Heat” toni noteica Džeimsa efektivitāte, kas nav nekas jauns, taču – rezultāts sērijā ir 1-1. „Spurs” komanda uzvarēja vienu spēli viesos, kas ir liels bonuss 2007. gada čempioniem. Nākošā spēlē risināsies Sanantonio. Maiami komandai ies grūti. Ērikam Spoelstram jācenšas valdīt pār savām superzvaigznēm un aizmirst savas komandas mīnusus. „Heat” komandai ir jāspēlē savs basketbols. Ja šādi risināsies notikumi, tad „Heat” komandu neviens neapturēs pie nosacījuma, ja esošos čempionus nevajās traumas. Ceram uz vēl aizraujošāku NBA finālu!