„Celtics” un „76ers” iekļūst nākamajā kārtā

KRUSTTEVS.COM · 11.05.2012. 13:56

NBA Izslēgšanas spēļu austrumu konferences finālā iekļuvušas Bostonas „Celtics” un Filadelfijas „76ers” komandas, bet Denveras „Nuggets” un Losandželosas „Lakers” pirmās kārtas duelī būs nepieciešama septītā spēle.

„Celtics” trešo reizi šajā sērijā savā laukumā uzņēma Atlantas „Hawks” vienību. Līdz otrās ceturtdaļas sākumam laukumā ritēja līdzīga spēkošanās, kad „Hawks” iekrāja astoņu punktu pārsvaru. Tas gan izgaisa ceturtdaļas vidū, kad izrāvienu veica „Celtics”, uzvarot pirmo puslaiku ar rezultātu 47:41.

Spēles otrajā puslaikā rezultāts atkal izlīdzinājās, nelielu vadību gan saglabājot mājiniekiem. Ceturtās ceturtdaļas vidū Bostonas komandai bija deviņu punktu pārsvars, bet „Hawks” negrasījās padoties. Spēles pēdējās divās minūtēs „Celtics” nācās pārņemt vadību no „Hawks”, kas tika arī sekmīgi izdarīts un uzvarēts spēlē ar 83:80. Līdz ar to Bostonas komanda triumfēja sērijā ar 4-2 un iekļuva austrumu konferences pusfinālā.

Rezultatīvākais „Celtics” rindās ar 28 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām un pieciem bloķētiem metieniem bija Kevins Gārnets, bet attiecīgi 18 un 14 punkti Pola Pīrsa un Reižona Rondo rēķinā. „Hawks” komandas labā 18 punktus guva un deviņas atlēkušās bumbas izcīnīja Džošs Smits, bet 17 punkti Džo Džonsona rēķinā.

Līdzīgi to paveica Filadelfijas „76ers” cīņā pret novājināto Čikāgas „Bulls” vienību, kurai jāiztiek bez Derika Rouza un Joakima Noā. Šī spēle nebija mazāk aizraujoša un arī tās uzvarētājs tika noskaidrots pēdējās sekundēs. Ceturtā ceturtdaļa sākās no neizšķirta rezultāta 63:63. „Bulls” komanda dominēja tajā līdz pat pēdējām sekundēm, kad svarīgus soda metienus pie rezultāta 78:77 guva Asiks. Ar septiņām sekundēm pietika, lai Andre Iguodala tiktu pie soda metieniem, tos realizētu un izrautu mājiniekiem uzvaru ar rezultātu 79:78, kas ļāva uzvarēt sērijā ar 4-2.

Uzvarētāju labā Iguodala guva 20 punktus, bet 14 punkti Holideja un Luisa Villiamsa rēķinā. „Bulls” rindās ar 19 punktiem un attiecīgi 17 un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Luols Dengs un Ričards Hamiltons.

Tikmēr septītā spēle būs nepieciešama Losandželosas „Lakers” un Denveras „Nuggets” komandu divcīņā. Sestā spēle risinājās Denverā, kur mačs iesākās ar 13:0 izrāvienu no mājinieku puses. „Lakers” visu pirmo puslaiku centās šo deficītu sadeldēt, bet nesekmīgi. Trešās ceturtdaļas vidū šis pārsvars bija pāraudzis 22 punktos. Spēles liktenis ar to arī bija izšķirts. „Nuggets” svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 113:96, izlīdzinot rezultātu sērijā – 3-3.

„Nuggets” labā 32 punktus guva Tajs Lavsons, bet ar 18 punktiem atzīmējās Korijs Brūvers. „Lakers” rindās 31 punkts Kobes Braienta rēķinā.