„Olympiacos” uzvar „CSKA”

KRUSTTEVS.COM · 14.05.2012. 09:34

Svētdien Stambulā Eirolīgas „Final Four” par čempioniem kļuva Pireju „Olympiacos” basketbolisti, kas finālā ar 62:61 izrāva uzvaru pret Maskavas „CSKA”.

Grieķijas klubam izdevās atspēlēties no 19 punktu deficīta un par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts uzvarētāju komandas aizsargs Vasilis Spanulis.

Abas komandas ar pilnu atdevi darbojās aizsardzībā, pirmo ceturtdaļu ar 10:7 savā labā noslēdza „CSKA”. Milošs Teodosičs realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas otrajā ceturtdaļā, kas turpinājumā atdzīvināja „CSKA” uzbrukumu un pirmais puslaiks beidzās 34:20 maskaviešu labā.

Trešajā ceturtdaļā tika sasniegta lielākā starpība 53:34, taču „Olympiacos” nedaudz atguvās un ceturksni „CSKA” pabeidza ar +13. Turpinājumā „Olympiacos” neatlaidība atmaksājās un spēle ceturtās ceturtdaļas sākumā izlīdzinājās. „CSKA” turēja vadības grožus, taču tos nosargāt neizdevās. Pireju klubs deldēja starpību līdz 0.7 sekundes pirms beigām izdevās izraut uzvaru pēc Georgiosa Printezis metiena.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Kostas Papanikolaou. „CSKA” rindās 15 punktus guva Milošs Teodosičs, bet Andrejs Kiriļenko pievienoja 12 un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Par MVP atzina „Olympiacos” aizsargu Vasiliu Spanuli, kurš pusfinālā pret „Barcelona” guva 21 punktu, bet finālā pret „CSKA” izcēlās ar 15 punktiem.

Mačā par trešo vietu „Barcelona” ar 74:69 pārspēja pērnās sezonas uzvarētājus – Atēnu „Panathinaikos”.