„VEF” viena soļa attālumā no zelta

KRUSTTEVS.COM · 14.05.2012. 23:02

Latvijas Basketbola līgā (LBL) fināla sērijā 3-0 panākusi „VEF Rīga”, kas trešajā mačā „Arēnā Rīga” izcīnīja uzvaru papildlaikā, pārspējot BK „Ventspils” ar 107:102.

Fināla sērijas pirmajās divās spēlēs „VEF” izcīnīja pārliecinošas uzvaras ar 83:66 un 85:67.

Abas komandas rezultatīvi iesāka sērijas trešo maču. Rīdziniekiem Sandis Valters iemeta divus no diviem tālmetieniem, bet viesiem Mamadi Diane guva 9 punktus. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 28:22 par labu „VEF” vienībai.

Otrās ceturtdaļas sākumā Sandis Valters iemeta pustālo metienu un realizēja trešo trejaci mačā, taču „VEF” uzbrukums buksēja. Pēc Džamara Janga precīzā tālmetiena ventspilnieki izvirzījās vadībā.

Turpinājumā Kērtis Miledžs pārtrauca rīdziniekiem sauso posmu un guva piecus punktus, panākot neizšķirtu 38:38.

„VEF” izcīnīja trīs atlēkušās bumbas uzbrukumā pēc kārtas. Pret Sandi Valteru trīspunktu metiena brīdī tika pārkāpti noteikumi, aizsargs realizēja divus no trim soda metieniem. Puslaika izskaņā Kērtiss Miledžs iemeta tālmetienu un „VEF” pārtraukumā devās ar plus četri - 45:41.

Pēc pārtraukuma Miledžs guva sešus punktus pēc kārtas, bet ventspilniekiem pa precīzam tālmetienam izpildīja Diane un Tods Abernetijs. Turpinājumā Kaspars Bērziņš, Donats Zavacks un Kristaps Janičenoks izveidoja 10:0 izrāvienu. Trešo ceturtdaļu „VEF” pabeidza ar 77:64.

„Ventspils” leģionāri un Artūrs Bērziņš kopīgiem spēkiem samazināja starpību no 15 līdz astoņiem punktiem. „VEF” pieprasīja minūtes pārtraukumu, taču ventspilnieki pēc tā izlīdzināja rezultātu, panākot neizšķirtu 83:83.

Abām komandām bija problēmas aizsardzībā, vieglos caurgājienos rīdziniekiem punktus guva Kristaps Janičenoks, bet ventspilniekiem Jangs un Bērziņš. 41 sekundi pirms pamatlaika beigām Janičenoks nerealizēja brīvu tālmetienu, bet otrā laukuma galā Jangs guva divus punktus pēc sarežģīta caurgājiena, panākot plus divi ventspilniekiem.

Janičenoks bija precīzs no soda metiena līnijas un panāca izlīdzinājumu astoņas sekundes pirms ceturtdaļas beigām. „Ventspils” rindās pēc minūtes pārtraukuma Jangs aizmeta garām izšķirošo metienu, no laukuma centra Janičenoks uz pārkāpuma robežas paspēja izmest, taču 91:91 pēc četrām ceturtdaļām.

Papildlaikā Gatis Jahovičs aizmeta garām tālmetienu, taču jau tajā pašā uzbrukumā guva divus punktus ar sodu, panākot neizšķirtu 98:98. Viesiem Abernetijs panāca vadību, taču Janičenoks atbildēja ar precīzu trejaci, panākot plus viens vefiešiem.

Jangs aizmeta garām pustālo metienu, taču Miledžs savu izdevību garām nelaida – 103:100 pēdējā minūtē. Arī Diane neiemeta pustālo un ventspilnieki deviņas sekundes nespēja pārkāpt noteikumus.

„VEF” spēlētāji no soda metiena līnijas nebija izcili, taču pietiekami precīzi, lai svinētu uzvaru galā ar 107:102.

Uzvarētājiem 24 punktus guva Janičenoks, Miledžs 23 (1p 4/4, 2p 8/8, 3p 1/1), bet Valters pievienoja 15 punktus. Ventspilniekiem pa 21 punktam guva Jangs un Diane, Abernetijs izcēlās ar 17 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un sešām atlēkušajām bumbām, bet Bērziņš pievienoja 15 punktus.

Nākamā finālspēle, kas var kļūt par pēdējo, paredzēta ceturtdien Ventspilī. LBL vēsturē vēl neviena komanda nav fināla sērijā atspēlējusies no 0-3.