„Thunder” uzvar un panāk sērijā 2-0 pret „Lakers”

KRUSTTEVS.COM · 17.05.2012. 10:40

Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) aizvadītajā naktī Rietumu konferences pusfinālā Oklahomastijas „Thunder” savā laukumā izcīnījusi otro uzvaru pret Losandželosas „Lakers”, mača galotnē veicot 9:0 izrāvienu izdevās izcīnīt uzvaru ar 77:75 un sērijā panākt 2-0.

Savukārt Austrumos Bostonas „Celtics” atguvusi vadību sērijā pret Filadelfijas „76ers”, izcīnot pārliecinošu uzvaru.

Sērijas pirmajā mačā „Thunder” ar 119:90 sagrāva „Lakers", taču otrajā spēlē izvērtās daudz līdzīgāka cīņa.

Pirmajā puslaikā „Thunder’’ bija neliels pārsvars 48:45, taču turpinājumā iniciatīva pārgāja „Lakers” pusē.

„Lakers” nespēja nosargāt septiņu punktus pārsvaru, kas bija iekrāts divas minūtes līdz pamatlaika beigām. Atlikušajā laikā „Lakers” pie punktiem vairs netika, savukārt „Thunder” maču pabeidza ar 9-0 izrāvienu.

18 sekundes līdz ceturtās ceturtdaļas beigām Kevins Durants panāca plus viens „Thunder”. Stīvs Bleiks nepilnas četras (3.9) sekundes pirms pamatlaika beigām aizmeta garām trīspunktnieku un „Lakers” neizdevās izraut uzvaru.

Beigās „Thunder” uzvara ar 77:75 un sērijā panākts 2-0. Nākamās divas spēles paredzētas „Lakers” laukumā.

Uzvarētājiem Kevins Durants guva 22 punktus, Rasels Vestbruks pievienoja 15, bet Džeimss Hārdens atzīmējās 13. „Lakers” rindās pa 20 punktiem guva Kobe Braients un Endrjū Bainams, bet „double double” sakrāja Pau Gasols, kuram 14 punkti un 11 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Tikmēr Austrumu konferencē „Celtics” viesos ar 107:91 pārspēja „76ers” sērijā atjaunoja vadību 2-1.

Izšķiroša bija otrā ceturtdaļa, kurā Bostonas klubs atspēlēja piecus punktus un puslaika pārtraukumā devās ar +11.

Pēc pārtraukuma „Celtics” pārsvars pieauga, trešajai ceturtdaļai noslēdzoties bija 23 punktu handikaps, ko „76ers” atspēlēt vairs nespēja. Nākamā spēle piektdien Filadefijā.

Uzvarētājiem trīs spēlētāji sakrāja „double double” – Kevinam Gārnetam 27 punkti un 13 atlēkušās bumbas, Polam Pīrsam 24p+12ab, bet Reižonam Rondo 23 punkti un 14 rezultatīvas piespēles. „76ers” sastāvā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Tadeuss Jangs, kurš spēli sāka nākot lakumā uz maiņu.