Rondo izcilā spēle neglābj „Celtics” no zaudējuma

KRUSTTEVS.COM · 31.05.2012. 10:35

Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences finālsērijā otro uzvaru divās spēlēs izcīnījusi Maiami „Heat”, kas aizvadītajā naktī savā laukumā atspēlēja15 punktu deficītu un guva panākumu papildlaikā ar 115:111, pieveicot Bostonas „Celtics” vienību, kuras sastāvā Reižons Rondo guva 44 punktus, kas ir spēlētāja karjeras rekords.

„Heat” pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos ar 15 punktiem – (32:47), taču līdz lielajam pārtraukumam starpību izdevās samazināt – (46:53). Trešās ceturtdaļas beigu daļā „Heat” veica 12:0 izrāvienu un pārņēma vadības grožus, ceturksni noslēdzot (81:75) savā labā. Ceturtajā ceturtdaļā cīņa ritēja līdzīgi. Pamatlaika galotnē Rejs Alens iemeta tālmtienu 34,3 līdz ceturtdaļas beigām, panākot neizšķirtu 99:99, „Heat” bija iespējas izraut uzvaru, taču Lebrons Džeimss tās neizmantoja.

Papildlaikā Rondo guva visus 12 „Celtics” komandas punktus, taču ar to nepietika. „Heat” galā svinēja uzvaru ar 115:111 un sērijā panākta vadība 2-0.

Uzvarētāju rindās 34 punkti un 10 atlēkušās bumbas Lebronam Džeimsam (piekto maču pēc kārtas vismaz 30+10), Dveins Veids guva 23 punktus, Mario Čalmerss pievienoja 22 punktus, bet 13p+11ab rezervistam Judonim Haslemam.

„Celtics” sastāvā Reižons Rondo spēlēja 53 minūtes (bez maiņām), guva 44 punktus (1p 10/12, 2p 14/22, 3p 2/2), kas ir karjeras rekords, atdeva 10 rezultatīvas piespēles, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.