RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Saņemts apstiprinājums Riharda Snikus startam paralimpiskajās spēlēs Londonā

Saņemts apstiprinājums Riharda Snikus startam paralimpiskajās spēlēs Londonā
Foto: No parsportu.lv.
KRUSTTEVS.COM · 13.07.2012. 17:11

Ceturtdien, 12. jūlijā no FEI (Starptautiskā Jātnieku federācija) saņemts apstiprinājums jātnieka Riharda Snikus startam paralimpiskajās spēlēs Londonā. Tas ir pirmais gadījums Latvijas sporta vēsturē, kad mūsu sportists izcīnījis tiesības startēt paralimpisko spēļu iejādes sacensībās.

 

LJF prezidents Agris Blaus: „Par lielu jāšanas sporta panākumu uzskatījām jau to, ka Rihards izpildīja paralimpisko spēļu kvalifikāciju, startējot vairākos turnīros Eiropas valstīs. Sportista sagatavošanā, kā arī finansējuma nodrošināšanā ieguldīts liels darbs, tāpēc Latvijas jātnieka līdzdalība paralimpiskajās spēlēs visiem šajā procesā iesaistītajiem cilvēkiem būs kā milzīgs gandarījums. Tas ir arī vēsturisks notikums, jo Latvijas jātnieks pirmoreiz izcīnījis tiesības startēt paralimpisko spēļu jāšanas turnīrā. Vēlam Rihardam veiksmi šajā nozīmīgajā startā!”

 

Londonas paralimpisko spēļu dalībnieks Rihards Snikus: „Ja godīgi, tad pārsteigums ir ļoti, ļoti liels, jo es pavisam vairs necerēju, ka kaut kas tāds varētu notikt. Tiešām liels pārsteigums gan man, gan trenerei, gan manai ģimenei. Protams, paldies jāsaka Latvijas Jātnieku federācijai, kas man deva iespēju braukt uz starptautiskajām sacensībām, kas deva kvalifikācijas punktus, paldies arī citiem cilvēkiem, kas mani atbalsta!”

 

Riharda Snikus trenere Olga Šellere: „Mēs visi esam ļoti priecīgi un arī pārsteigti, jo bijām jau samierinājušies, ka, lai gan kvalifikācija tika izpildīta, valstu un individuālo sportistu ierobežoto kvotu dēļ Rihards tomēr netiks iekļauts paralimpisko spēļu dalībnieku sastāvā. Tagad galvenais jautājums ir par to, lai mēs varētu atrast iespējami labāku zirgu, ar ko Rihardam startēt Londonā. Titurga, ar kuru Rihards trenējas ikdienā un startējis vairākās starptautiskās sacensībās, šobrīd ir grūsna un nevar startēt tik augsta ranga turnīrā.”

 

Pēdējos gados Latvijas Jātnieku federācija lielu uzmanību veltījusi Paralimpiskās sekcijas attīstībai un sportistu izaugsmei. Riharda Snikus starts paralimpiskajās spēlēs ir liels un nozīmīgs šī darba rezultāts. LJF un Paralimpiskās sekcijas vadība pateicas visiem atbalstītājiem un sponsoriem, kas palīdzējuši šī panākuma kaldināšanā un turpina sadarbību joprojām!

 

Informācija sagatavoja: LJF Preses dienests

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar parsportu.lv