RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Jau šodien Tallinā startēs Baltijas daudzdienu velobrauciens

Jau šodien Tallinā startēs Baltijas daudzdienu velobrauciens
Foto: Z.Zalmanis.
KRUSTTEVS.COM · 21.08.2012. 09:50

Jau šodien 21.augustā, Tallinā tiks dots starts nozīmīgākajām Baltijas jūras reģiona sacensībām šosejas riteņbraukšanā – daudzdienu velobraucienam „BALTIC CHAIN TOUR”. Latvijā 23.augustā norisināsies brauciena 3.posms, kurā dalībnieki veiks 180 km garu distanci no Smiltenes līdz Rīgai.

 

Latvijas posmam Smiltenē tiks dots starts 23.augustā plkst.13.30. Iedzīvotāji tiek aicināti atbalstīt riteņbraucējus, sagaidot ar ovācijām starpfinišos, kā arī finišā Rīgā:

 

 

* Plkst. 14.35 – kalnu karaļa starpfinišs Priekuļos

* Plkst. 14.45 – aktīvākā riteņbraucēja starpfinišs Cēsīs

* Plkst. 16.25 – aktīvākā riteņbraucēja starpfinišs Ropažos

* Plkst. 17.40 – finišs Rīgā, Biķernieku sporta bāzē

 

Šosejas velobraucienam, kurš notiek caur Igaunijai, Latvijai un Lietuvai, ir sena vēsture, kas saistīta ar Baltijas vienotības ideju un alkām pēc brīvības – pirmo reizi tas startēja 1950.gadā.

 

Diemžēl šī tradīcija tika pārtraukta 1991.gadā. 2010.gadā Rīgā, visu trīs valstu riteņbraukšanas federāciju prezidenti parakstīja vienošanos par velobrauciena atjaunošanu. „BALTIC CHAIN TOUR” ir nozīmīgākais šosejas velobrauciens Baltijas jūras

reģionā.

 

 

„Šajā tūrē mūsu pirmais uzdevums un mērķis uzvarēt atsevišķos posmos, kur par līderi mēģināsim izvirzīt mūsu sprinta speciālistu Emīlu Liepiņu. Kopvērtējumā lielākās cerības saistām ar Induli Bekmani, kurš pērn bija kopvērtējuma līderis līdz pat pēdējai dienai,” tā par komandas mērķiem stāsta „Rietumu-Delfin” menedžeris Linards Veide.

 

„Jā, ir vilšanās par iepriekšējā gada pēdējo posmu un šogad ļoti gribētos atspēlēties. Kopš augusta sākuma nav sanācis neviens augsta līmeņa starts, bet ceru, ka līdz Baltijas tūres sākumam būšu gatavs,” piebilda „Rietumu-Delfi” braucējs Indulis Bekmanis.

 

Šogad braucienā piedalīsies 20 komandas no 15 valstīm – Baltijas valstīm, Somijas, Norvēģijas, Vācijas, Krievijas, Ukrainas, Zviedrijas un Bulgārijas. Latviju pārstāvēs 2 komandas – „Rietumu-Delfin” (Armands Bēcis, Emīls Liepiņš,Andris Vosekalns, Indulis Bekmanis, Reijo Puhm, Ivars Prokofjevs vai Peeter Pruus) un „Alpha Baltic/Unitymaratons.com” (Kristofers Rācenājs, SandisEislers, Māris Bogdanovičs, Reinis Adrijanovs, Lauris Špillers un Erki Putsep

(EST)).

 

Pagājušajā gadā šo braucienu uzvarēja igaunis Erki Putsep. Labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Andris Vosekalns, kurš izcīnīja 4.vietu. Atsevišķos posmos, mūsējiem veiksmīgākais bija trešais, kuru uzvarēja Indulis Bekmanis(„Rietumu-Delfin”), piektais bija Vosekalns un sestais – Armands Bēcis.

 

Kopējā sacensību programma:

 

• 21.08 – Tallinn – Viljandi 188 km

 

• 22.08 – Viljandi – Otepää 185 km

 

• 23.08 – Smiltene – Rīga 180 km

 

• 24.08 – Šiauliai – Panevežys – Anykščiai – Utena 180 km

 

• 25.08 – Utena – Molėtai – Vilnius 146 km