RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Laplaņas trasē brāļi Dukuri izcīna pirmo un trešo vietu PK posmā

Laplaņas trasē brāļi Dukuri izcīna pirmo un trešo vietu PK posmā
Foto: Anglobalticnews.co.uk.
KRUSTTEVS.COM · 14.12.2012. 15:24

Pasaules kausa izcīņas sezonas piektajā posmā skeletonā, kas šajā nedēļas nogalē risinās Laplaņas trasē Francijā, latviešu skeletonisti brāļi Martins un Tomass Dukuri izcīnījuši attiecīgi pirmo un trešo vietu. Viņu starpā iespraucās Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs.

 

Sasistā kāja pēc kritiena treniņbraucienā Martinam netraucēja uzstumt labāko startu sacensību pirmajā braucienā – 5.70 sekundes. Teicami Martins izbrauca trasi līdz pašam galam, tādējādi pirmajā braucienā uzrādot labāko rezultātu 1 minūte un 0.8 sekundes.

 

Tretjakovs kā jau allaž bija ātrs starta ieskrējienā, tomēr Martinam nedaudz piekāpās – 5.73. Kopumā krievu skeletonists sliktāk nobrauca nekā Martins, tādējādi ar rezultātu 1 minūte un 1.08 sekundes (+0.28) ierindojās otrajā vietā.

 

Trešo vietu pēc pirmā brauciena ieņēma Tomass. Startā viņam ceturtais labākais ieskrējiens – 5.85 sekundes. Kopumā tika aizvadīts labs brauciens, tomēr nedaudz pietrūka ātrums, kas neļāva uzrādīt labāku rezultātu finišā, lai apsteigtu Trejtakovu – 1 minūte un 1.35 sekundes (+0.55).

 

Ceturto vietu pēc pirmā brauciena nedaudz negaidīti ieņēma Sergejs Čudinovs no Krievijas, kurš startēja ar 12. numuru. No Tomasa viņš atpalika 0.32 sekundes. Vāji pirmo braucienu likumsakarīgi aizvadīja Vācijas skeletonisti, kuriem grūti klājās arī treniņbraucienos – Aleksandrs Krokels bija septītais, bet Franks Romels vien dalītā 11. vietā.

 

Vankūveras olimpisko spēļu čempions kanādietis Džons Montgomerijs saglabāja vietu pirmajā desmitniekā arī pēc otrā brauciena, bet vācietis Romels, kurš šosezon uzvarēja Pasaules kausa posmā Vistleras trasē, ieguva tikai 12. vietu. Savukārt vācietis Krokels no septītās vietas pakāpās uz piekto, bet Čudinovs nosargāja ceturto pozīciju.

 

Tomass otrajā braucienā uzlaboja starta ieskrējiena laiku par piecām sekundes simtdaļām (5.80). Kopumā viņš aizvadīja labu braucienu, taču tases beigu daļā tika pieļauta kļūda, kas liedza pacīnīties par otro vietu ar Tretjakovu, kuram bija lielisks starts – 5.67 sekundes, bet summā par 0.38 sekundēm labāks rezultāts.

 

Martins veica lielisku starta ieskrējienu – 5.68 sekundes. Trases pirmo pusi Martins aizvadīja pietiekoši labi, lai pieļautās kļūdas turpinājumā ļautu nosargāt pirmo vietu. Summā vairāk nekā pus sekundi (0.54) viņš bija priekšā Trejakovam.

 

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā Dukuri guva dubultuzvaru Laplaņas trasē, trešajā vietā atstājot Tretjakovu.

 

Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā pēc pieciem posmiem Martins ir līderis ar 1110 punktiem, Tretjakovs ieņem otro vietu ar 1012 punktiem, bet Tomass ir pagaidām drošā trešajā pozīcijā ar 986 punktiem.

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar Parsportu.lv