RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Melbārdim četriniekos piektā vieta, Žaļims uzreiz aiz labāko desmitnieka

Melbārdim četriniekos piektā vieta, Žaļims uzreiz aiz labāko desmitnieka
Foto: laiks.us (ekrānšāviņš no interneta)
KRUSTTEVS.COM · 16.12.2012. 17:16

Pasaules kausa izcīņas sezonas piektajā posmā bobslejā četriniekiem piekto vietu svētdien izcīnīja Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Intaru Dambi. Savukārt Latvijas otrā ekipāža ar pilotu Uģi Žaļimu, stūmējiem Raivi Broku, Kristapu Kalniņu un Jāni Strengu izcīnīja 11. vietu.

 

Melbārža četrinieks kā ierasts bija absolūti ātrākais starta ieskrējienā (5.77 sekundes). Garajā Laplaņas trasē nelielās kļūdiņas summējās un pirmajā braucienā ar rezultātu (59.35 sekundes) Latvijas vadošo ekipāžu ierindoja septītajā vietā.

 

Žaļims ar stūmējiem pēc pirmā braucienā ieņēma dalītu 10. – 12. vietu, uzrādot vienādu rezultātu (59.47) ar Kanādas un Vācijas trešajām ekipāžām, kuras attiecīgi pilotē Kripss un Mahata. Latvijas otrā ekipāža startā dalīja trešo labāko laiku ar līderiem (5.86), ātrāk kamanas iestūma vienīgi Zubkova un Melbārža četrinieki.

 

Negaidīti pārliecinoši pirmajā braucienā labāko rezultātu uzrādīja Jāņa Ķipura trenētā Šveices pirmā ekipāža ar pilotu Heftī, kura četrinieks vienīgais brauca ātrāk par 59 sekundēm (58.86). Otro vietu pēc pirmā brauciena ieņēma sezonas līdervienība – Krievijas vadošais pilots Zubkovs ar saviem partneriem (59.07), bet trešajā pozīcijā negaidīti ierindojās Krievijas otrā ekipāža ar Kasjanovu priekšgalā (59.14).

 

Otrajā braucienā Žaļimam ar partneriem izdevās uzrādīt tādu pašu starta ieskrējienu kā iepriekš (5.86). Brauciens kopumā bija par 0.07 sekundēm lēnāks (59.54) nekā pirmais. Divu braucienu summā risinājās sīva cīņa. Žaļima četriniekam par 0.01 sekundi izdevās apsteigt ASV otro ekipāžu, taču 0.02 sekundes šķīra no labāko desmitnieka, kur iespraucās vācietis Mahata. Līdz ar to Latvijas otrajai ekipāžai 11. vieta.

 

Melbārdim ar stūmējiem starts padevās nedaudz lēnāks (5.80), kāds tas bija pirmajā braucienā. Tomēr otrais brauciens kopumā bija krietni labāks (59.13) nekā pirmais. Summā izdevās apdegt vācieti Floršucu un amerikāni Holkombu, kas ļāva iegūt vismaz 5. vietu.

 

Kasjanovs saglabāja trešo vietu posmā, bet Zubkovs ar labāko rezultātu (58.94) otrajā braucienā summā palika otrais. Uzvaru sacensībās izcīnīja Hefti, kuram otrajā braucienā vien ceturtais rezultāts, taču summā pirmā vieta. Jāpiebilst, ka četrinieku sacensībās šosezon pirmo reizi Zubkovs neizcīnīja uzvaru.

 

Avots: Parsportu.lv