RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Tiek vākti ziedojumi BMX braucēja Gustava Pētersīļa rehabilitācijai

Tiek vākti ziedojumi BMX braucēja Gustava Pētersīļa rehabilitācijai
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 08.08.2013. 09:45

23. februārī Kleistu BMX trasē talantīgais sportists Gustavs Pētersīlis piedzīvoja smagu kritienu. Šobrīd viņam ir piektā kakla skriemeļa šķembains lūzums un muguras smadzeņu šķērsbojājums ar tetraplēģiju – paralīzi (skartas gan rokas, gan kājas). Atveseļošanās un rehabilitācijas process ir ilgs un arī ļoti dārgs, tāpēc nepieciešama līdzcilvēku palīdzība. Lai nodrošinātu rudenī paredzēto ārstēšanos, līdzekļu vākšanā iesaistās arī atpūtas komplekss „Klondaika” un restorānu tīkls „Tex-Mex”, aicinot ikvienu palīdzēt kopīgi pārvarēt smago posmu Gustava un viņa ģimenes dzīvē.

 

Šobrīd vākt līdzekļus jaunā sportista rehabilitācijas izmaksu segšanai aktīvi aicina BMX Eiropas čempionāta posmu organizatori, kā arī izklaides komplekss „Klondaika” un tā „Tex-Mex” restorānu tīkls, kas organizē ziedojumu piesaisti savu apmeklētāju vidū. Visos atpūtas centros un restorānos ir izvietoti aicinājumi palīdzēt sportistam un ziedojumu lādītes. Tāpat no katra nopirktā „Klondaikas” enerģijas dzēriena un/vai ēdiena, kas tiek piedāvāts bērnu ēdienkartē „Tex-Mex” restorānos, 10 santīmi tiek novirzīti Gustava atlabšanai. Savukārt par ziedojumu 1 lata apmērā ir iespēja saņemt aprocīti, uz kuras rakstīts viņa mīļākais teiciens „Keep Fighting” (turpini cīnīties).

 

„Lai Gustavs atkal staigātu, īstenotu savu sportista sapni un piepildītu mazā brāļa Artūra kvēlāko vēlmi – uzspēlēt kopā ar lielo brāli bumbu – ir nepieciešama papildus ārstēšanās. Tāpēc jau rudenī Gustavs dosies uz Ukrainas pilsētas Saki rehabilitācijas centru, kas ir slavens tieši ar šādu smagu traumu veiksmīgu ārstēšanu, tomēr tā sniegtā palīdzība izmaksā ļoti dārgi. „Klondaika” vienmēr ir aktīvi atbalstījusi sportistus ceļā uz viņu sasniegumiem, tāpēc arī šoreiz, ceļā uz talantīgā sportista atveseļošanos, mēs mudinām ikvienu nepalikt malā,” aicina „Klondaikas” Mārketinga direktors Aleksejs Krivcuns.

 

"Man to ir grūti aptvert, bet es ar sevi notikušo pieņemu kā faktu, un tagad man ir jauns uzdevums, ar kuru IR jātiek galā, lai atgrieztos pie savas ierastās dzīves, sapņiem un mērķiem. Es ticu, ka mums kopā tas izdosies," savu apbrīnojamo optimismu nezaudē Gustavs.

 

Vienmēr smaidīgais un pozitīvais Gustavs nav zaudējis dzīvesprieku. Viņš turpina braukt uz BMX sacensībām, lai atbalstītu draugus un katru BMX dalībnieku. Savā mīļākajā trasē Valmierā, viņš savu uzrunu sportistiem beidza ar patiesi spēcīgiem un motivējošiem vārdiem: “Jūs visi cīnāties trasē, bet es pašlaik cīnīšos citā veidā un Jūs atbalstīšu!”

 

Ir jau panākti jūtami veselības uzlabojumi. Tagad Gustavs var patstāvīgi sēdēt un daļēji kustināt rokas. Tas vieš pamatotas cerības, ka pirmie atveseļošanās procesa soļi ir veiksmīgi un iespējama pilnīga atgūšanās no smagās traumas, tomēr nākamie soļi ir krietni grūtāki, tāpēc 17 gadus vecais sportists, viņa ģimene, draugi un BMX lielā ģimene lūdz sabiedrībai finansiālu palīdzību pilnvērtīgai veselības atjaunošanai.

 

Ziedot līdzekļus Gustava ārstēšanās procesam iespējams arī personīgi, pārskaitot naudas summu uz Gustava mammas Dairas Tropas kontu: LV68HABA0551005700841 (personas kods: 100872-11563).

 

Kā zināms, mērķtiecīgais un talantīgais sportists ar BMX nodarbojas jau kopš 2004. gada. Iesākumā viņš piedalījās gan BMX, gan snovborda sacensībās, tomēr, pieaugot mērķiem un vēlmēm, bija jāizvēlas starp abiem sporta veidiem par labu BMX. Šobrīd viņš pārstāv sporta klubu “Rīgas Favorīts” un brauc junioru vecuma grupā. 2012. gads Gustavam bija panākumiem bagāts – uzvarai Baltijas kausa izcīņā jaunais braucējs pievienoja arī 3. vietu BMX Grand Prix Latvija sacensībās. Tāpat Eiropas BMX čempionāta seriāla kopvērtējumā iegūtā 24. vieta 102 dalībnieku konkurencē ir ļoti augstvērtīgs rezultāts.