RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Latvijas Ziemas čempionātu iejādē augstu vērtē starptautiskās kategorijas tiesnese no Krievijas

Latvijas Ziemas čempionātu iejādē augstu vērtē starptautiskās kategorijas tiesnese no Krievijas
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 17.03.2014. 09:55

Sporta centra Kleisti slēgtajā manēžā 15. martā risinājās Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) Ziemas čempionāta otrā posma sacensības iejādē. Turnīra sarežģītākajā shēmā Vidējā balvā I uzvaru izcīnīja Gundega Krīgere ar zirgu Donnerwelle (SK GKSPORT) – rezultāts 65,04%. Sacensības tiesāja arī starptautiskās kategorijas arbitre no Krievijas Irina Ludina, kura augstu novērtēja mūsu sportistu sniegumu un LJF darbu iejādes disciplīnā, kā arī vadīja semināru nodarbības.

 

Vidējā balvā I uzvaru izcīnīja Gundega Krīgere ar zirgu Donnerwelle (SK GKSPORT) – 65,04%. Otro vietu ieguva Agnese Kukaine ar Londay Light (JSK Temperaments) – 64,61%, trešajā vietā ierindojās Terēze Rozenberga ar Kivi (LSVK Harmonija) – 63,60%.

 

Uzvarētāja Vidējā balvā I Gundega Krīgere: – Zirgs uzvedās labi, lai gan bija nervozāks nekā parasti, bet ar elementiem tikām galā normāli, gan pieļaujot nelielas kļūdiņas. Labi, ka sacensības vērtēja ārzemju tiesnese, jo tas dod citu skatījumu, palīdz gatavoties tālāk. Protams, viņa neatklāja kādas mums pavisam nezināmas lietas, taču skatījums no cita redzes punkta vienmēr ir noderīgs.

 

Irina Ludina ir starptautiskās kategorijas tiesnese (3*) no Sanktpēterburgas (Krievija), kura regulāri piedalās augstākā ranga iejādes sacensību vērtēšanā visā pasaulē. Viņa pirms sacensībām vadīja arī teorētisko semināru par izmaiņām Starptautiskās Jātnieku federācijas (FEI) noteikumos iejādē, kā arī pēc sacīkstēm – praktisko semināru, kurā jātnieki varēja piedalīties ar saviem zirgiem un saņemt snieguma vērtējumu.

 

Starptautiskās kategorijas tiesnese Irina Ludina: – Jātnieki Vidējā un Mazajā balvā parādīja salīdzinoši labus rezultātus, lai gan viņu nav skaitliski daudz. Patīkami, ka ir spēcīga konkurence junioriem, un viņu skaits rada cerību, ka iejādes disciplīna Latvijā attīstās. Tas, ka piedalās arī amatieri un notiek sacensības atklātajos maršrutos, ir ļoti noderīgi sporta veida masveidības palielināšanai un cilvēku piesaistīšanai šai nodarbei. Ļoti labi, ka Latvijā organizējat šo Ziemas čempionātu vairākos posmos, kas sportistiem palīdz gatavoties vasaras sezonai.

 

Citās shēmās uzvarēja: Mazā balva – Agnese Kukaine ar Dionu Haleju (JSK Temperaments) 61,71%; Shēma III – Agnese Kukaine ar Lumene (JSK Temperaments) 64,17%; Juniori – Laura Ivanova ar Monte-Cristo (JSK Ambers) 64,02%; Shēma II-OC – Terēze Rozenberga ar Kvarc (LSVK Harmonija) 66,44%; Sēma II-AM – Edīte Vāgnere ar Lobiju (JSK Zelta pakavs) 61,15%; Shēma I-OC – Terēze Rozenberga ar Koleru (LSVK Harmonija) 69,31%; Shēma I-AM – Katrīne Buša ar Etīdi (z/s Tīraines staļļi) 65,60%; Bērni – Sabīne Saļma ar Lering (JK Erceni) 65,86%.

 

Plašāka informācija LJF mājaslapas sadaļā Rezultāti.

Latvijas Ziemas čempionāta trešais posms iejādē paredzēts 5. aprīlī.