RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

SEB MTB Siguldā uzvar Andris Vosekalns; reģistrē dalībnieku rekordskaitu

SEB MTB Siguldā uzvar Andris Vosekalns; reģistrē dalībnieku rekordskaitu
Foto: Z. Zālmanis.
KRUSTTEVS.COM · 14.05.2012. 23:37

Siguldā populārā kalnu riteņbraukšanas seriāla SEB MTB sezonas 2.posmā izcīnītas Latvijas čempionāta medaļas.

 

Kā informē sacensību organizatoru pārstāve Maija Trikule, „Rexona” sporta distancē vīriešu konkurencē ātrākais bija Andris Vosekalns no „Rietumu – Delfin” komandas (2:29:47). Sieviešu konkurencē vēl joprojām nepārspēta palika „Rietumu – Delfin” braucēja, iepriekšējās SEB MTB sezonas līdere Lelde Ardava (2:54:58).

 

Dalībnieki distancē cīnījās ne tikai ar sevi un konkurentiem, bet arī ar Siguldas kalnu. Masu starts tika iemūžināts ar īpaša heksakoptera palīdzību.

 

„Rexona” sporta distancē triumfējušais alūksnietis A.Vosekalns pārspēja konkurentu Ervīnu Šmoļinu no „NN Sporta kluba” par vienu sekundi (2:30:48). Godpilno 3.vietu ieguva Dmitrijs Sorokins no „Rietumu – Delfin” (2:31:40). Atrāvienā bija arī „Rietumu - Delfin” sprinteris, komandas kapteinis Andris Smirnovs, kurš slidenā nobraucienā nesavaldīja velosipēdu, krita un bija spiests izstāties.


Sacensību direktors Igo Japiņš atzīst, ka trase bijusi grūta un interesanta. Tā tiek pilnveidota, lai būtu piemērota Eiropas čempionātam, kas Siguldā notiks 2015.gadā.


Sieviešu konkurencē uzvarējusī L.Ardava apsteidza konkurenti Danu Rožlapu no „Fisherteam” teju par septiņām sekundēm (3:01:39). Trešajā vietā ierindojās viena no labākajām jaunajām riteņbraucējām Lija Laizāne, kura pārstāv Rīgas jaunatnes komandu (3:09:57).


„Virši A” Tautas distancē sīvā konkurencē triumfēja tukumnieks Jānis Ozols no „Veloserviss” komandas (1:41:43), apsteidzot 2.vietas ieguvēju Jāni Rubiku („Pēdu nav”) tikai par vienu sekundi. Trešais palika Raivis Ritums no „Tandēms” (1:41:46).

 

Pavisam maratonā piedalījās 2302 dalībnieki – par 140 vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada otro SEB MTB maratonu posmu. „Rexona” sporta distancē startēja 239 braucēji, „Virši A” Tautas distancē - 1854 braucēji, bet „Mammadaba” Veselības braucienā (bez laika kontroles un sacensību elementa) savus spēkus izmēģināja 76 veloentuziasti. „Kārums” bērnu braucienā startēja 133 dalībnieki.


„Pirmo reizi masveidīgo sacensību startu un finišu no augšas filmēja radošā apvienība „Moodwork” ar īpaša Latvijā radīta heksakoptera palīdzību, kas pacēlās ap 100 metru augstumā virs sacensību dalībnieku galvām,” par jaunumu informē I.Japiņš.


Trasē dalībnieku slāpes veldzēja Zaķumuižas ūdens un „Maxim” sporta dzērieni. Iecienīti bija arī „Augļu servisa” sagādātie augļi un dārzeņi. Pēc finiša visi sacensību dalībnieki baudīja „Daily” sagādāto zirņu un lēcu biezputru ar kefīru.


Sagatavot braucamrīkus startam palīdzēja „Veloserviss”, tehnisko nodrošinājumu velobraucējiem sniedza būvniecības nams „Kurši”, bet par sacensību trases izveidošanu rūpējās „Skandi motors”, nodrošinot organizatorus ar piemērotu un izturīgu apvidus auto.


Nākamais sacensību posms notiks 17.jūnijā Cēsīs. Tāpat kā šajā, arī turpmākajos SEB MTB maratonu posmos dalībnieki varēs izvēlēties sev piemērotāko no četrām distancēm: „Rexona” sporta distanci (55 līdz 70 km), „Virši A” Tautas distanci (30 līdz 45 km), „Mammadaba” Veselības distanci (30 līdz 35 km bez laika kontroles un sacensību elementa) un „Kārums” bērnu sacensības (400 līdz 1000 m).


Papildu informācija un pieteikšanās sacensībām mājas lapā www.velo.lv, kā arī „Veloserviss” veikalos.