RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

LJF kausa izcīņas ceturtajā posmā uzvar Agnese Kukaine ar zirgu Londay Light

LJF kausa izcīņas ceturtajā posmā uzvar Agnese Kukaine ar zirgu Londay Light
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 14.07.2014. 11:47

Sestdien, 12. jūlijā, sporta centrā Kleisti notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kausa izcīņas ceturtā posma sacensības iejādē un otrā posma sacīkstes paralimpiskajā iejādē.  

 

Sacensību sarežģītākajā shēmā Vidējā balva I uzvarēja Agnese Kukaine ar zirgu Londay Light (JSK Temperaments), sasniedzot rezultātu 67,19%. Otro vietu izcīnīja Gundega Krīgere ar Donnerwelle (SK GK Sport) – 65,09%. Trešā vieta Ksenijai Petrovai ar Ma Cherie (JSK Dressur) – 64,56%, kura bija labākā jauno jātnieku konkurencē.

 

Agnese Kukaine:

– Ļoti liels prieks par četrus gadus veco zirgu Funky, kuru pirmo reizi atvedu uz sacensībām un izdevās uzvarēt, tas neuztraucās un labi veica shēmu. Ar Londay Light ilgāku laiku nebiju startējusi, tāpēc bija arī nelielas kļūdas, ne viss izdevās tā, kā pašai gribētos. Ārzemju tiesnese sacīja, ka „pietiekami pieklājīgs” sniegums. Visi sportisti jāja labi, es startēju pēdējā un nevarēju paredzēt, kāds būs rezultāts, tāpēc uzvara bija patīkams pārsteigums.

 

Sacensības tiesāja un pēc tam divu dienu praktisko semināru iejādes tiesnešiem, treneriem un sportistiem vadīja starptautiskās kategorijas (3*) tiesnese Irina Ludina no Sanktpēterburgas (Krievija). Viņa ieradusies Latvijā jau vairākkārt, un atzīst:

– Jāteic, ka sportisti, kuri startēja sarežģītākajās shēmās rādīja labu sniegumu un saņēma arī augstu vērtējumu. Varēju vērot to, kas agrāk nebija tik skaidri redzams, – Latvijas jātnieki sāk sekot starptautiskās iejādes tendencēm. Tas nozīmē, ka galvenais nav, kā pirms divdesmit gadiem, demonstrēt zirga pakļaušanos, bet gan demonstrēt zirga atbrīvotību, kustību skaistumu un labprātīgu sadarbību starp jātnieku un zirgu. Ja tas netiek darīts, nav iespējams sasniegt augstāku rezultātu par 65%, ko jūsu labākie sportisti prata pārsniegt.

 

Citās shēmās uzvarēja: Shēma III – Kristīne Lisovska ar Chardonnay (JSK Kriķi) 67,19%; Shēma II, atvērtā klase – Terēze Rozenberga ar Kvarc (LSVK Harmonija) 68,04%; Shēma II, amatieri – Daiga Ramiņa ar Retro (Tukuma JSK) 64,92%; Shēma I, atvērtā klase – Terēze Rozenberga ar Koleru (LSVK Harmonija) 67,59%; Shēma I, amatieri – Katrīne Buša ar Etīdi (z/s Tīraines staļļi) 66,29%; Shēma I, bērni – Sintija Ģīle ar Gundegu (JSK Temperaments) 74,20%; Jaunzirgi 4 g. v. – Agnese Kukaine ar Funky (JSK Temperaments) 74,20%; Jaunzirgi 5 g. v. – Guna Vasiļjeva ar Gastonu (SIA Zirgaudzētava Kocēni) 61,20%; Jaunzirgi 6 g. v. – Anita Lapina ar Furst (JSK Dressur) 78,00%.

 

Paralimpiskā iejāde. Rihards Snikus ar Chardonnay 67,10%, Rihards Snikus ar Falko 65,58%, Mareks Jedinaks ar Dukātu 64,06%.