RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Burātāja Anna Aile cīnās par Olimpisko ceļazīmi

Burātāja Anna Aile cīnās par Olimpisko ceļazīmi
Foto: Baltsails.com. Latvijas, Igaunijas un Somijas burātāji.
KRUSTTEVS.COM · 16.05.2012. 15:59

Latviešu Laser Radial klases burātāja Anna Aile šonedēļ Vācijā startē pasaules čempionātā „Audi Laser World Championship 2012”, kas ir pēdējās atlases sacensības Laser Radial burātājiem pirms Olimpiskajām spēlēm Londonā.

 

Lai pilnvērtīgi sagatavotos pasaules čempionātam, Anna Aile jau aprīļa vidū devās uz Franciju, kur aizvadīja vairākus treniņus, kā arī piedalījās Jēras regatē „44th Semaine Olympique Française”. Tajā Annai dažādu tehnisku, kā arī jahtu sadursmē gūtas traumas dēļ neizdevās uzrādīt pienācīgi augstus rezultātus – Anna kopvērtējumā ieņēma 65.vietu. Pēc sacensībām Francijā Anna Aile kopā ar savu treniņu biedreni Majumi Rolleri no ASV Virdžīnas devās uz Vāciju, kur divas nedēļas gatavojās pasaules čempionātam.

 

Pēc Latvijas Zēģelētāju savienības trenera Jura Aiļa domām, Anna šobrīd ir ļoti labi sagatavojusies cīņai par Olimpisko ceļazīmi un šobrīd vien atliek cerēt, ka pietiks arī veiksmes, lai izcīnītu tik svarīgo iespēju Olimpiādē pārstāvēt Latviju arī burāšanas disciplīnā.

 

15.maijā tika aizvadīti pirmie divi sacensību braucieni. Pirmajā no tiem Annai izdevās finišēt tikai 40.vietā, taču jau nākamajā braucienā viņa savu rezultātu krietni uzlaboja, finišējot 16.vietā. Pēc diviem braucieniem Anna kopvērtējumā atrodas 55.vietā, taču priekšā ir vēl piecas sacensību dienas.

 

Pirmo reizi Olimpiskajā atlasē Anna piedalījās 2008.gadā, kad cīnījās par ceļazīmi uz Pekinu. Toreiz Anna izcīnīja 37.vietu Sudraba flotē un 95.vietu kopvērtējumā. Otro reizi Anna par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm cīnījās 2011.gada decembrī Austrālijā. Tur viņai izdevās sasniegt 75.vietu individuālajā vērtējumā un 39.vietu valstu vērtējumā.

 

Latvijas burātāji cīnās arī Turcijā

 

Kamēr Anna Aile Vācijā cīnās par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm, Turcijā norisinās „13.Audi Gocek Race Week” regate jūras jahtām. Tajā Latviju pārstāv jahta „Lettland” ar kapteini Igoru Bukovski, kā arī latviešu meiteņu komanda, kas kapteines Signes Andersones vadībā startē ar Turcijā pierakstītu jahtu „Hadar”.

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar parsportu.lv