RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Matīss Zvaigzne izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā parabobslejā

Matīss Zvaigzne izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā parabobslejā
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 01.02.2015. 10:59

Sestdien, 31. janvārī, Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa izcīņas otrā posma sacensībās parabobslejā piedalījās Austrālijas, Nīderlandes, Vācijas, Šveices, ASV, Latvijas, Kanādas un Lielbritānijas sportisti. Kopā 18 piloti, tajā skaitā trīs no Latvijas – Alvils Brants, Lauris Zutis un Matīss Zvaigzne. Komandas treneri ir Vita Kotāne un Kristaps Kotāns. 

 

Uzvarēja Džeisons Sturms (ASV), otro vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Matīss Zvaigzne, trešais bija Lonijs Bisonē (Kanāda). Ceturtajā vietā Lauris Zutis, astotais – Alvils Brants (abi Latvija). Kopvērtējumā no Latvijas sportistiem augstāko vietu ieguvis Lauris Zutis – ceturto. Cīņa bija ļoti spraiga, un sportistus uz godalgoto pjedestāla šķīra tikai sekundes simtdaļas.

Vita Kotāne: „Matīss Zviagzne uzvarēja fantastiski spraigā cīņā, un arī abi pārējie mūsu sportisti startēja ar atdevi un labu rezultātu. Esam priecīgi, ka mums izveidojusies spēcīga un draudzīga starptautiska varonīgu, vīrišķīgu atlētu komanda. Mūsu mērķis ir starts pasaules čempionātā Sanktmoricā 2016. gadā, bet galvenais uzdevums – panākt parabobsleja un paraskeletona iekļaušanu paralimpiskajās spēlēs Korejā. Sportisti ir izraisījuši milzīgu Sanktmoricas iedzīvotāju un viesu interesi un apbrīnu. Parabobslejs ir patiesi emocionāls, īstais sporta veids vīriešiem, kuri traumu, negadījumu vai kara ievainojumu dēļ ir spiesti izmantot ratiņkrēslu vai kāju protēzes. Pasaules kausa sacensības organizēja neliela starptautiska palīgu un mehāniķu komanda latvieša Kristapa Kotāna vadībā. Viss izdevās lieliski, sportistiem tika radīti komfortabli apstākļi, un rīkotāji saņēma patiesus cieņas apliecinājumus par paveikto, kā arī šīs, pasaules populārākās trases, darbinieku atzinību. Šis ir liels, profesionāls solis uz priekšu paralimpiskā bobsleja jeb monoboba attīstībā pasaulē, un esam gandarīti, ka esam šīs idejas aizsācēji pasaulē, kuru citas valstis ļoti atbalsta. Esam arī priecīgi par to, ka esam Latvijas Bobsleja federācijas biedri, un tā mūs atbalsta, dodot iespēju līdzdarboties tik nozīmīgajā šīs sporta disciplīnas attīstības procesā.”