RezervesDALAS24.lv

Sports / Citi sporta veidi

Ziemas čempionāts sākas ar lielu dalībnieku skaitu

Ziemas čempionāts sākas ar lielu dalībnieku skaitu
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 08.02.2015. 15:15

Sestdien, 7. februārī sporta centra „Kleisti” slēgtajā manēžā notika Latvijas ziemas čempionāta pirmā posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Piedalījās liels dalībnieku skaits, tajā skaitā sportisti no Lietuvas un Igaunijas, un kopā tika reģistrēti 192 starti.

 

Sarežģītākajā, ātruma maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem bez ierobežojumiem dalībniekiem, startēja 27 dalībnieki, no kuriem tikai četri distanci veica bez soda punktiem. Uzvarēja Lietuvas pārstāvis Daniels Gutkauskis ar zirgu Carl, kurš sasniedza labāko laika rezultātu  – 66,78 sekundes. Otro vietu izcīnīja Ģirts Bricis ar Carlord (RJSK „Sport de Lux”) – 69,70 s. Trešajā un ceturtajā vietā Andis Vārna (SK „Quattro”) attiecīgi ar zirgiem Fantastika – 73,39 un Lerida – 73,63.

 

Labākais no Latvijas sportistiem galvenajā maršrutā Ģirts Bricis: „Bija interesanti pacīnīties ar Lietuvas jātniekiem. Galvenajā maršrutā gandrīz puse no dalībniekiem bija lietuviešu jātnieki ar saviem zirgiem. Man vienmēr patīk, ka ir daudz dalībnieku! Pamanīju, ka jātniekiem ir parādījušies vairāki jauni un labi zirgi. Ceru, ka šī tendence nepazudīs, jo labs jātnieks bez laba zirga ir tikai 50 procenti no rezultāta. Jaunzirgi varēja sacensībās justies komfortabli, jo atjaunotās manēžas pamats tiem ļauj justies stabili un droši „uz kājām”. Arī lietuvieši uz Kleistiem tagad brauc labā pamata dēļ.”

 

Citu maršrutu uzvarētāji un labākie Latvijas sportisti. Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 100 cm, divās fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Mats Petraitis ar Bacardi Boy (Lietuva), 2. Aigars Bregže ar Catch Me (z/s „Lielceri”). Nr. 2, 115/120 cm, sacensības ar handikapu, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Mats Petraitis ar Loreal (Lietuva), 2. Emīlija Elizabete Zandere ar Lādogu (z/s „Tīraines staļļi”). Nr. 3, 120 cm, ātruma, bez ierobežojumiem dalībniekiem  – Dainis Ozols ar Alibi (LPJSK). Nr. 5a, 100 cm, divās fāzēs, piedalās bērni līdz 16 g. v.  – Sabīne Siliņa ar Kalgari (JSK „Mežstrazdiņi”). Nr. 5b, 100 cm, divās fāzēs, piedalās 1. grupas amatieri  – Alise Elksne ar Atēnu (JSK „Atēna”).

 

Uzvarētāja bērnu konkurencē līdz 16 gadu vecumam Sabīne Siliņa: „Ļoti patīk jaunā manēža, ir labs segums, arī citi sportisti vērtē atzinīgi. Maršruts bija interesants, un tad, kad es devos uz starta „latiņa” jau bija pacelta krietni augta, vajadzēja sasniegt labāko laiku, un man tas izdevās. Konkurence ir spēcīga, pievienojušies arī jauni sportisti. Prieks par Kalgari, kurš klausīja labi un paveica visu, ko vēlējos. Paldies mammai un tētim par atbalstu, paldies zirga īpašniekam Jurim Mežniekam! Šis man ir pēdējais gads, kad vēl startēju bērnu konkurencē, un gads sācies labi – pirmais čempionāta posms, pirmā vieta, un tā tik turpināt!”

 

Maršrutu sastādītājs Ivo Miķelsons: „Šis ir pirmais ziemas čempionāta posms, un zirgu sagatavotības līmenis ir ļoti atšķirīgs, tāpēc maršrutus vajadzēja veidot, rēķinoties ar to. Daļa sportistu nopietni trenējušies, pat jau piedalījušies kādās sacensībās, bet daudziem joprojām nav pilnvērtīgu treniņu apstākļu ziemā. Prieks, ka sacensības piedalījās liels dalībnieku skaits, reģistrējām 192 startus, un augstākajā maršrutā startēja 27 dalībnieki, kas mūsu apstākļiem ir ļoti daudz. Konkurenci šoreiz pastiprināja arī Lietuvas un Igaunijas jātnieki. Es pirmoreiz liku maršrutus atjaunotajā manēžā, un tās izremontēšana ir liels solis uz priekšu jāšanas sporta infrastruktūras veidošanā. Paldies federācijai un citiem cilvēkiem, kas palīdzēja šo darbu paveikt.”