Sports / Citi sporta veidi

Šīre un Adomaitis nespēj kvalificēties Londonai

KRUSTTEVS.COM · 24.05.2012. 10:59

Šveicē, Lucernā aizvadīta Londonas olimpisko spēļu Eiropas zonas kvalifikācijas fināla regate. Latvijas pārairu duets - Lauris Šīre un Dairis Adamaitis, nekvalificējās šovasar gaidāmajām četrgades lielākajam sporta notikumam, ziņo interneta vietne worldrowing.com.

Šīre un Adamaitis otrdien pusfināla braucienā sešu duetu konkurencē ieņēma otro vietu ar rezultātu 6:21,53 min, piekāpjoties tikai Itālijas pārim Alesio Sartori un Romano Batisti.

Finālbraucienā Latvijas duets ieņēma sesto vietu, bet četrgades svarīgākajam notikumam kvalificējās pirmo divu vietu ieguvēji.

Latvijas airētāji finālbraucienā 2000 metru garo distanci veica 6:40,69 min, no uzvarētājiem atpaliekot par 13,56 sekundēm.

Jāpiebilst, ka Šīre un Adamaitis pagājušajā vasarā kļuva par U-23 pasaules čempioniem, turklāt labojot junioru rekordu, 2000 m distanci pieveicot 6:08,43 min.

Finālā uzvarēja itāļi Alesio Sartori un Romāno Batisti, bet otro vietu un pēdējo ceļazīmi uz Londonas olimpiskajām spēlēm šajā distancē izcīnīja Ukrainas airētāji Dmitro Mihajs un Artjoms Morozovs, kuri no uzvarētājiem atpalika par 0,33 sekundēm.

Pusfināla barjeru nepārvarēja Jānis Timofejevs vīriešu vieninieku konkurencē un Latvijas jaunā airētāja Elza Gulbe.