RezervesDALAS24.lv

Sports / Florbols

Labākās latviešu komandas apstājas ceturtdaļfinālā

Labākās latviešu komandas apstājas ceturtdaļfinālā
Foto: Adazi.lv.
KRUSTTEVS.COM · 20.08.2012. 13:48

Latviešu komandām noslēgusies dalība 20.Starptautiskajā florbola turnīrā „Czech Open”. Līdz ceturtdaļfinālam sieviešu Elites grupā aizkļuva „RSU/Runway”, bet vīru konkurencē tādas pašas sekmes FBK „Ķekava” florbolistiem.

 

Vīrieši 1/32 fināli:

 

Kā pirmie savu 1/32 finālu aizvadīja „FBK Ķekava” florbolisti, ar rezultātu 5:2 (2:2, 3:0) apspēlējot „USK-FbC Usti nad Labem” komandu no Čehijas, kas grupu turnīrā tika galā ar Cēsu „Lekrings”. Ķekavniekiem ar trim vārtu guvumiem izcēlās Mārtiņš Brigmanis.

 

Pēc tam savā starpā sacentās divas latviešu komandas un „Riga Mix” ar 3:0 pieveica „Rīgas Bigfoots”. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Mairis Laiva, bet viens precīzs metiens Ivaram Karnītim. „Riga Bigfoots” līdz ar to noslēdza šo turnīru un par komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem kļuva Edgars Poņemeckis, Edgars Gailums un Māris Stumbiņš, kuriem visiem pa trim punktiem. Pazīstamākais komandas spēlētājs Ainārs Juškēvičs izcēlās ar vieniem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli.

 

Pusdienlaikā perfekto sniegumu turpināja demonstrēt FK „Valmiera”, kas uzvarēja arī savā ceturtajā spēlē, turpinot cīņu par titulu. 1/32 fināla mačā ar 3:2 tika pieveikta šveiciešu „Rheinal Gators” komanda. Valmieriešu rindās divi vārti Ivaram Lakiņam, be vēl vienus guva Dāgs Rozenbahs.

Astotdaļfinālā iekļuva arī Cēsu „Lekrings”, kas ar rezultātu 3:2 pieveica šveiciešu „Sanasport Gullivers SB I” komandu. Divi vārti Andrim Malkavam, bet viens precīzs raidījums Andra Rajecka kontā.

 

Vīrieši 1/16 fināli:

 

Lai iekļūtu labāko astotniekā, pirmie laukumā devās FK „Valmiera” dalībnieki, kuriem pretim stājās pazīstamā Šveices kluba „SV Wiler-Ersigen” U-21 junioru komanda. Pirmajā puslaikā Matīss Salmiņš un Mārtiņš Broks panāca 2:0 valmieriešu labā, taču pēc pārtraukuma vārtus vairs neizdevās gūt. Šveicieši trīs reizes tika pie vārtu guvuma, nodrošinot uzvaru ar 3:2, apturot „Valmieras” ceļu pretim titulam. FK „Valmiera” rindās par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Mārtiņš Broks (2+3), bet Dāgs Rozenbahs un Matīss Salmiņš izcēlās ar četriem precīziem metieniem.

 

Labāk klājās FBK „Ķekava”, kas uzvarēja arī savā piektajā mačā, pārliecinoši ar 5:0 (2:0, 3:0) apspēlējot britu komandu „London Vikings”. Atkal rezultatīvākais Mārtiņš Brigmanis (2+1), bet vēl ar vārtu guvumiem izcēlās Alvis Dāle, Mārtiņš Druvkalns un Kristaps Jēkabsons.

 

Līdz astotdaļfinālam neaizsniedzās „Riga Mix”, kas 1/16 finālā ar 1:2 (0:2, 1:0) piekāpās „FB Hurrican Karlovy Vary” komandai. Vienīgos vārtus latviešu četras minūtes pirms cīņas beigām guva Lauris Lancmanis. Turnīrā rezultatīvāksis ar 6 (5+1) punktiem gan bija Mairis Laiva, bet Lancmanim 4+1.

Līdzīgi kā „Ķekavas” komandai, astotdaļfinālā iekļuva arī „Lekrings”, kas ar 5:1 uzveica čehu „SK Bivoj Litvinov” komandu. Trīs vārti Andrim Rajeckim, bet vēl pa precīzam metienam arī Andra Malkava un Toma Rīsmaņa rēķinā.

 

Vīrieši 1/8 fināli:

 

Latviešu pārstāvniecība bija sarukusi līdz divām komandām. Savu astotdaļfināla spēli pirmie aizvadīja FBK „Ķekava”, kas atrieba FK „Valmiera” komandas izslēgšanu no turnīra, ar 2:1 uzveicot „SV Wiler-Ersigen U-21” komandu. Jāsaka gan, ka pamatlaiks beidzās neizšķirti, bet pēcspēles metienu sērijā uzvaras vārtus guva Ēriks Akulovs – ķekavnieki tādējādi iekļuva labāko astotniekā.

 

To pašu neizdevās paveikt Cēsu „Lekrings” komandai, kas vareni sāka spēli pret „FBC Kladno”, kas 18.minūtē bija vadībā ar 4:0, taču tad četrās minūtēs ielaida piecus vārtus. Vēl bija atlikušas astoņas minūtes, taču atspēlēties neizdevās. Turnīrā par komandas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Andris Malkavs, kuram (5+4) punkti. Tāpat rezultatīvi bija arī Andris Rajeckis (5+3), Mārtiņš Rajeckis (4+3) un Aleksandrs Abramovs (4+3).

 

Vīrieši 1/4 fināli:

 

Diemžēl ceturtdaļfinālā apstājās pēdējā latviešu komanda, jo FBK „Ķekava” mača 32.minūtē bija vadībā 3:1 pret „FBC Liberec”, taču atlikušajās deviņās minūtēs ielaida divus vārtus un pēc tam piekāpās pēcspēles metienu sērijā. Ķekavniekiem šajā spēlē trīs vārti Brigmaņa kontā, kurš ar 12 (10+2) punktiem kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Rezultatīvi arī Gints Klēģers (6+3), Ēriks Akulovs (4+5) un Mārtiņš Brigmanis (4+3).

 

Sievietes, Elite 1/4 fināls:

 

Sieviešu Elites grupā, līdz ceturtdaļfinālam bija aizkļuvusi „RSU/Runway” komanda, kas gan šajā stadijā nespēja gūt vārtus, ar 0:4 piekāpjoties Zviedrijas Elites līgas komandai „IBK Dalen”. Komandas rezultatīvākā spēlētāja Luīze Biļinska, kurai 5 (3+2) punkti. Savukārt Tatjana Varša guva divus vārtus un izdarīja divas rezultatīvas piespēles.

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar Florbolazinas.lv