RezervesDALAS24.lv

Sports / Florbols

Ar principiālu divcīņu atsākas Latvijas čempionāts

Ar principiālu divcīņu atsākas Latvijas čempionāts
Foto: LFS
KRUSTTEVS.COM · 17.12.2014. 18:56

Kocēnu sporta namā ar vietējās "Rubenes" un Stalbes "Pārgauja" dueli atsāksies Latvijas florbola virslīgas čempionāts, kurā bija iestājies divu nedēļu pārtraukums saistībā ar pasaules čempionātu.

 

Abas komandas Latvijas virslīgas čempionātā savā starpā tikušās 29 reizes un kopējā bilance ir 20:9 "Rubenes" labā. Vēl izteiktāks ir rubeniešu pārākums ja skatāmies tikai tās spēles, kurās viņi bijuši laukuma saimnieku lomā, jo šādi izdevies svinēt uzvaras 14 spēlēs, vienīgo zaudējumu piedzīvojot 2011.gada izslēgšanas spēļu turnīrā, kad konkurentiem tika zaudēts ar 4:6. Kopumā izslēgšanas spēlēs abu komandu ceļi krustojušies trīs reizes un ja 2008. un 2009.gada pavasarī uzvaras svinēja "Rubene", tad 2011.gada februārī triumfēja tieši "Pārgauja".

 

Šajā sezonā abas komandas tikās čempionāta pašā ievadā Stalbē, brīdī, kad "Rubene" demonstrēja ļoti katastrofālu sniegumu, kamēr Stalbes komanda bija "zirgā". Tas arī izskaidro, kādēļ "Rubenei" nebija nekādu variantu savstarpējā mačā, jo jau pirmajā trešdaļā mājinieki panāca 6:0 vadību, kopumā spēli uzvarot ar 11:6. Neskatoties uz to, turnīra tabulā pašlaik labākās pozīcijās atrodas "Rubene", kas 12 spēlēs savākusi 25 punktus, atrodoties ceturtajā vietā, kamēr "Pārgauja" 11 spēlēs tikusi pie 18 punktiem, kas dod astoto vietu. Tikpat punktu ir arī septītajā vietā esošajiem "Kuršiem", bet uzvaras gadījumā tiks noķerta arī Ulbrokas komanda. Ja uzvaru izcīnīs "Rubene", viņi ielauzīsies tabulas labāko trijniekā.

 

Pirms pārtraukuma "Rubene" savā laukumā neatstāja nekādas cerības "Jelgavas novads" komandai, sagraujot to ar 12:1, bet "Pārgauja" parūpējās par nelielu pārsteigumu, savā laukumā pārliecinoši tiekot galā ar FK "Rīga" – 10:4.

 

Aci pret aci šajā spēlē nonāks Atis Stepāns un Ivo Balodis, kuri ir savu komandu līderi, bet vēl pirms dažām dienām kopā "grauza grīdu" Latvijas izlases sastāvā pasaules čempionātā. Balodis 10 spēlēs savācis 23 (15+8) punktus un priekšā viņam ar 27 punktiem ir Lauris Ābols. Tikmēr Stepāns ir pārliecinoši rezultatīvākais savā komandā, savācot 38 (19+19) punktus, kas ir otrs labākais rādītājs līgā. Pavisam nedaudz (40 punkti) viņam priekšā ir vienīgi Toms Bitmanis no FK "Rīga".

 

Spēles sākums 20:30 - Spēles tiešraide SPORTACENTRS.COM