Sports / Futbols

Latvijas futbolisti piekāpjas Bosnijai un Hercegovinai

KRUSTTEVS.COM · 11.09.2012. 23:22

Latvijas vīriešu futbola izlase piedzīvojusi otro zaudējumu divās spēlēs 2014.g. Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā. Izbraukumā ar 1:3 atzīts Bosnijas un Hercegovinas pārākums.

Pirmās kārtas mačā Latvijas izlase savā laukumā ar 1:2 (1:0) piekāpās Grieķijai, savukārt Bosnija un Hercegovina viesos ar 8:1 sakāva Lihtenšteinu.

Zenicā mača piektajā minūtē Latvijas izlasi vadībā izvirzīja komandas kapteinis Kaspars Gorkšs. Pēc Oļega Laizāna izpildītā stūra sitiena, soda laukumā Deniss Ivanos ar galvu bumbu nogādāja Gorkšam, kurš pie tālā vārtu staba panāca 1:0 mūsējo labā.

12.minūtē mājinieki rezultātu izlīdzināja. 11 metru soda sitienu pēc Rita Krjaukļa pārkāpumu bosniešiem nopelnīja Džeko. Pendeli izpildīt devās Misimovičs, kurš bija nekļūdīgs – 1:1.

Turpinājumā mājinieki daudz centrēja soda laukumā, taču mūsējie pacietīgi ieturēja pozīciju un bumbu sita prom no vārtiem.

Vēl viena laba iespēja izveidojās Gorkšam. Pēc stūra sitiena Latvijas izlases kapteinis neaizsniedzās ar galvu līdz bumbai, tālāk arī Ivanovam nedaudz pietrūka pāris centimetri.

Pirmā puslaika izskaņā Džeko tika pie bumbas Andra Vaņina deguna galā, taču Latvijas izlases vārtsargs bumbu tvēra. Tomēr līdz pārtraukumam vārtus nosargāt neizdevās. 44.minūtē Džeko apspēlēja Ivanovu un gar vārtiem piespēlēja Pjaņičam, kurš nomānīja Latvijas izlases futbolistus un panāca 2:1 mājinieku labā.

Pēc pārtraukuma aktīvāki bija mājinieki, kas drīz vien noveda pie vārtu guvuma. 54.minūtē Latvijas izlases futbolisti nepaspēja līdz galam atgriezties no stūra sitiena izspēles, ko izmantoja bosnieši. Svarīgā brīdī pie bumbas pirmais tika Pjaņičs, nevis Ritvars Rugins, līdz ar to tālāk sekoja piespēle soda laukumā, kur precīzs bija Misimovičs – 3:1.

61.minūtē Artjomu Rudņevu, kuram šajā mačā nopelnīta dzeltenā kartīte, nomainīja Māris Verpakovskis, bet Alekseja Višņakova vietā laukumā nāca Vladimirs Kamešs.

Daudz darba turpinājumā bija Latvijas izlases aizsardzības pēdējam posmam – vārtsargam Andrim Vaņinam, kurš vairākkārt komandu glāba no vārtu zaudējuma. 75.minūtē Latvijas izlases sabiedrotais bija vārtu pārliktnis, pa ko trāpīja mājinieku spīdeklis Džeko.

Mača kompensācijas laikā Džeko izdevās pārspēt Vaņinu. Mājinieku uzbrucējs noguldīja divus Latvijas izlases aizsargus un raidīja bumbu vārtu tīklā, panākot rezultātu 4:1.

Nākamais mačs Latvijas izlasei paredzēts 12.oktobrī, kad viesos jātiekas ar Slovākijas valstsvienību.