Erots 2020
RezervesDALAS24.lv

Sports / Futbols

Čempionu līga – „Chelsea” vai „Bayern”?

Čempionu līga – „Chelsea” vai „Bayern”?
Foto: Reuters/ Scanpix. Arjens Robens izpilda 11 metru soda sitienu pret „Real”.
Renārs Grāvītis · 27.04.2012. 07:07

Katru gadu pavasarī ir futbola svētki, jo Eiropas labākās komandas spēlē Čempionu līgā. Šis gads neatšķiras no citiem, jo par grandiem ir daudz diskusiju un spekulāciju, kas šo turnīru padara tikai interesantāku. Papildu interesi saistībā ar minēto līgu rada fakts, ka šim turnīram centās kvalificēties arī Latvijas futbola komanda „Skonto”. Sapnis diemžēl nepiepildījās, un tika atzīts Polijas komandas „Wisla” pārākums ar rezultātu 0:3 divu spēļu summā.

 

Bet, ja skatāmies kopumā, tad sekmes grupu turnīrā un klasifikācijā ļoti atšķīrās. Pirmajā no turnīriem Čempionu līgas finālistes „Bayern” un „Chelsea” komandas ar itin līdzīgu sniegumu finišēja pirmajā vietā katra savā grupā. „Bayern” spēlēja vienā grupā ar „Napoli”, „City” un „Villareal”, bet „Chelsea” aizvadīja spēles pret „Bayer”, „Valencia” un „Genk”. Minhenes komanda sešās spēlēs izcīnīja četras uzvaras, vienu noslēdza ar neizšķirtu un piedzīvoja vienu zaudējumu. Kopējā gūto un zaudēto vārtu attiecība – 11:6.

 

Grupa bija salīdzinoši stipra ar vienu pastarīti, spēlēja arī Eiropas vadošo līgu spēcīgākās komandas. Tomēr neveiksmīgāko sniegumu rādīja „Villareal”, kas šobrīd „La Liga” turnīrā ieņem ceturto vietu no beigām, bet Čempionu līgā atrodas tabulas pašā apakšā. Bet Londonas „Chelsea” sešās spēlēs rādīja līdzīgu sniegumu kā „Bayern” – trīs uzvaras, divi zaudējumi un viens neizšķirts. Kopējā gūto un zaudēto vārtu attiecība – 13:4. „Bayern” grupu turnīra pretinieces meistarības ziņā bija līdzvērtīgas tām komandām, pret kurām spēlēja „Chelsea”. Tomēr, atšķirībā no „Villareal”, pastarīte „Genk” trīs reizes nospēlēja neizšķirti, tajā skaitā pret „Chelsea”.

 

Toties klasifikācijā komandu sekmes mainījās par 180 grādiem. „Bayern” astotdaļfinālā tikās ar Šveices komandu „Basel”. Ja pirmajā spēlē šveicieši pat ļoti kutināja nervus Minhenes komandai, tad otrajā spēlē „Basel” dabūja lielu pērienu, zaudējot ar 0:7, bet divu spēļu summā – ar 1:7. Bet „Chelsea” astotdaļfinālā tikās ar grupu turnīru iepriekšējo pretinieci „Napoli”. Notika bezkompromisa cīņa, un rezultātā divu spēļu summā „Chelsea” uzvarēja ar 5:4.

 

Kā jau ceturtdaļfinālā pienākas, dueļi kļuva arvien neprognozējamāki. „Chelsea” pretiniece bija Portugāles „Benfica”, kur pirms dažiem gadiem grasījās spēlēt arī Māris Verpakovskis. Cīņa bija ļoti sīva, un sērija noslēdzās ar gala rezultātu 3:1 par labu londoniešiem. „Chelsea” šajā laikā sākās grūts periods, jo pēc pirmās spēles pret „Napoli” tika atlaists tās galvenais treneris, kas noteikti sapurināja komandu un lika spēlēt ar jaunu iedvesmu. Savukārt Minhenes „Bayern” bez īpašām pūlēm apspēlēja Marseļas „Olympique”, atstājot franču komandu sausā – 4:0.

 

Ja „Bayern” un „Real” duelī noteikt favorītu ir grūti, tad gadījumā ar „Barcelona” un „Chelsea” to nav grūti izdarīt – nenoliedzams favorīts ir Spānijas komanda. Tomēr abu spēļu summā uzvarēja „Chelsea”. Lai gan iepriekš tika prognozēts, ka Barselona ar savu spēles stilu iespiedīs londoniešus viņu laukuma pusē, „Chelsea” stingrajai aizsardzībai bija pa spēkam neitralizēt pretinieku uzbrukumus. Daudziem jau bija apnikusi „Barcelona” ilgstošā uzvaru sērija, un – še tev, londonieši parādīja raksturu un iekļuva finālā. Iespējams, rezultātu bija devusi arī treneru maiņa.

 

Pusfinālā Minhenes „Bayern” tikās ar Spānijas karalisko klubu – Madrides „Real”. Pirmā spēle notika Minhenē, „Allianz” arēnā, 69 tūkstošu skatītāju klātbūtnē. Lielāko spēles daļu teritoriālais pārsvars piederēja „Bayern”, kuru „Real” spēja noturēt līdz 90.minūtei, kad pie rezultāta 1:1 vārtus guva Mario Gomess, panākot 2:1 „Bayern” labā. Minheniešiem vajadzēja tikai četrus sitienus vārtu rāmī, lai gūtu divus vārtus un uzvarētu spēli, savukārt Madridei līdz spēles beigām izlīdzināt rezultātu tā arī neizdevās.

 

Toties otro spēli daudz apņēmīgāk uzsāka „Real”, kad jau sestajā minūtē vienpadsmit metru soda sitienu izmantoja Krištianu Ronaldu. Pēc dažām minūtēm portugālis rezultātu dubultoja. Atlikušajā spēles daļā laukumā dominēja „Bayern”, līdz Arjens Robens realizēja „pendeli”, kas situāciju padarīja nelabvēlīgu Madridei. Tomēr spēles gaitā spāņi spēja atbildēt tikai ar pretuzbrukumiem, kas rezultātu nedeva, un „Bayern” iekļuva Čempionu līgas finālā pret Londonas „Chelsea”.

 

Galu galā finālā neiekļuva neviena no Spānijas komandām, kas nav laba zīme spāņu futbolam. Toties tiesības cīnīties par trofeju ieguva Londonas „Chelsea” un Minhenes „Bayern”, kas nepieļāva Čempionu līgas finālā kārtējo „El Classico”, kad par uzvaru cīnās „Real” un „Barcelona”.

 

Londonas un Minhenes duelī ir uzvarētāju noteikt grūti, jo „Bayern” stiprā puse ir uzbrukums ar Gomesu priekšgalā, kā arī meistarīgi un ātri malējie pussargi Riberī un Robens. Toties londoniešiem prasmīgi spēlē aizsardzībā, kas bija izšķirošs faktors cīņā pret Barselonas superzvaigznēm.

 

Iespējams, Čempionu līgas fināla spēlē, kas maija vidū notiks Minhenē, būs vērojams mājinieku teritoriālais pārsvars, taču, domājams, vairāk nospēlēs tieši emocionālais faktors – kuras komandas spēlētāji būs pārliecinātāki par savām spējām un labāk noskaņojušies izšķirošajai cīņai.