RezervesDALAS24.lv

Sports / Futbols

Ceļazīmi uz starptautisko mini futbola turnīru „Seni Cup” izcīna aprūpes centra komanda „Mēmele”

Ceļazīmi uz starptautisko mini futbola turnīru „Seni Cup” izcīna aprūpes centra komanda „Mēmele”
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 04.06.2013. 08:36

Latvijas Futbola Federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā norisinājās SIA TZMO Latvija organizētās nacionālās atlases spēles starptautiskam mini futbola turnīram cilvēkiem ar īpašām vajadzībām „Seni Cup Latvija 2013”, kur uzvaru izcīnīja valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) „Latgale” komanda „Mēmele”.

 

Turnīrā piedalījās 14 komandas no visas Latvijas pansionātiem un sociālās aprūpes centriem, kā arī viena komanda no Lietuvas.

Sīvā cīņā ar rezultātu 1:0 turnīra finālā uzvaru guva VSAC Latgale komanda "Mēmele", otrajā vietā atstājot VSAC Vidzeme komandu "Rauna".

 

Šobrīd „Seni Cup” turnīrs notiek 10 valstīs, kopā pulcējot 3000 sportistu ar īpašām vajadzībām. Katras valsts uzvarētāji dosies uz finālturnīru, kurš no 3. līdz 5. jūlijam notiks Polijas pilsētā Torūņā.

Saskaņā ar nolikumu, Latviju Seni Cup finālturnīrā dosies pārstāvēt VSAC Latgale komanda „Mēmele”.

 

Seni Cup” ir ne tikai futbola turnīrs, tās ir dziesmas, dejas un bagātīga kultūras programma, kas veido svētkus cilvēkiem, kuru ikdiena aizrit pansionātā vai sociālās aprūpes centrā.

Šie cilvēki „Seni Cup” turnīru gaida visu gadu, tas palīdz viņiem rast prieku ikdienā, jo visu gadu viņi cītīgi trenējas, lai reizi gadā divu dienu garumā piedalītos turnīrā, kas ir viens no lielākajiem notikumiem viņu dzīvē. Dažas no komandām turnīrā piedalās jau vairākus gadus pēc kārtas un ir gadījumi, kad dalībnieku veselības stāvoklis uzlabojas, pateicoties pozitīvajai enerģijai, ko viņi gūst, piedaloties šajā pasākumā,” stāsta TZMO Latvija valdes locekle Ruta Dziļuma.

 

Šogad „Seni Cup” turnīra atklāšanā uzstājās grupa PER, bet vakara pasākumā priekšnesumu sniedza „Latvijas ielu vingrotāju apvienība”. Par turnīra dalībnieku uzmundrināšanu spēļu laikā un izklaidēšanu vakara integrācijas pasākumā rūpējās sporta žurnālists, TV raidījumu un pasākumu vadītājs Armands Tripāns.

 

Latvijā „Seni Cup” turnīrs notika jau septīto reizi un to, sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju, organizē SIA TZMO Latvija, kas ir TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā. TZMO SA ir „Seni Cup” turnīra aizsācēji un šis ir vienīgais šāda veida turnīrs pasaulē.

 

Ir prieks, ka šogad „Seni Cup” turnīram ir patiešām daudz atbalstītāju – gan Latvijas Futbola Federācija, gan Polijas Vēstniecība Latvijā, tāpat vairāki uzņēmumi atbalsta ar savu produkciju – A/S Aldaris, A/S Latfood, SIA Fazer Latvia, SIA Mars Latvia, SIA Euroaptieka, SIA Solaris un SIA Eugesta un Partneri.