RezervesDALAS24.lv

Sports / Futbols

Latvijas godu Pasaules kausa izcīņā Zviedrijā aizstāvēt dosies SK Super Nova Rīga

Latvijas godu Pasaules kausa izcīņā Zviedrijā aizstāvēt dosies SK Super Nova Rīga
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 17.06.2013. 12:28

Šajā nedēļas nogalē Vidzemes Jaunatnes Futbola centrā „Staicele” norisinājās „Meet the World” futbola turnīrs, kurā U-11 vecuma grupas futbolisti cīnījās par vienīgo bezmaksas ceļazīmi uz „Gothia Cup” kausa izcīņu Zviedrijā – turnīrs, kas tiek uzskatīts par neoficiālo Pasaules kausa izcīņu jauniesiem vecuma grupās no 11-19 gadiem. Trīs dienu garumā norisinājās spraigas un saspringtas spēles, kurās jaunie futbolisti nesaudzēja ne sevi, ne pretinieku. 15 komandu konkurencē uzvaru izcīnīja SK “Super Nova” Rīga.

 

SK “Super Nova” Rīga turnīru iesāka visai smagnēji un kā caur adatas aci izkļuva no grupas. Pēc grupas spēlēm viņiem bija vienāds punktu skaits ar Valmieras FK, taču savstarpējā spēlē uzvaru izcīnīja rīdzinieki, kas arī ļāva iekļūt nākamajā kārtā. Pusfinālā bija jātiekas ar vieniem no turnīra galvenajiem favorītiem – FK Tukums-2000, – un smagā cīņā ar rezultātu 2:1 tika pārspēti arī tukumnieki.

 

Labākās 3 komandas tikās A finālā, kur, jau bez pieminētās SK “Super Nova”, iekļuva arī “Šitika” FS pirmā komanda un BFC “Daugava” no Daugavpils. Cīņas bija ļoti smagas – lija spēcīgs lietus, kas reizēm apgrūtināja pat bumbas redzamību. Šādos apstākļos vislabāk adaptējās SK “Super Nova” jaunie futbolisti, kuri, pateicoties vairāk gūtajiem vārtiem savstarpējās spēlēs, uzvarēja grupā un līdz ar to arī visā turnīrā. Savukārt otrās vietas noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles soda sitieni, kurā labāka izrādījās “Šitika” FS komanda, aiz sevis atstājot Daugavpils jaunos futbolistus.

 

Uzvarētāju komandas treneris Jānis Engelis atzīst, ka spriedze un uztraukums bijis ļoti liels. “Visa turnīra garumā spēles bija saspringtas, jo turnīrā piedalās šī vecuma grupas visas labākās Latvijas komandas. Lielākās problēmas sagādāja momentu realizācija – neskaitāmas reizes trāpījām pa vārtu stabiem un šie neizmantotie momenti radīja lieku stresu. Katrā ziņā prieks par šī turnīra organizācijas līmeni, patiešām viss notika augstākajā līmenī,” stāsta treneris. Par turnīra smagākajām spēlēm viņš atzīst dueļus pret Tukuma un Daugavpils komandām. ”Pusfināls bija smags tīri psiholoģiskajā ziņā – tikai viena spēle nosaka to, vai turpināsi cīņu par ceļazīmi. Savukārt spēle pret Daugavpili bija gan fiziski, gan psiholoģiski grūta. Tā bija otrā spēle pēc kārtas, kā arī tas, ka šī spēle noteica turnīra uzvarētājus. Prieks, ka jaunieši izturēja šo pārbaudījumu,” gandarīts par sasniegto ir treneris.

 

Starptautiskais futbola turnīrs „Gothia Cup” ir bijis labs starta punkts ne vienam vien izcilam futbolistam. Tā, piemēram, savas karjeras pirmsākumos prestižajā finālturnīrā ir piedalījies arī Latvijas futbola izlases ilggadējais spēlētājs Andrejs Rubins, kurš šogad bija turnīra goda viesis. „Turnīrs ir smags, tāpēc galvenais ir ticēt saviem spēkiem! Lai arī uz Zviedriju aizbrauc tikai viena komanda, tomēr uzvarētāji ir visi dalībnieki. Galvenais, lai vecāki uzticas treneriem, jo viņi zina, ko dara,” savā uzrunā norāda Andrejs Rubins, kurš pats jau ir kļuvis par futbola treneri.

 

„Šādi turnīri ir ļoti svarīgi un noderīgi! Patiesībā labi, ka tāds ir vienu reizi gadā. Savādāk tas zaudētu savu ekskluzivitāti. Tie ir kā svētki – visi ir priecīgi un smaidīgi, pat vecāki! Tas noteikti palīdz jaunatnes futbola attīstībai,” turpina bijušais futbolists.

 

Turnīra galvenie organizatori, vadošo gultņu kompānija pasaulē „SKF”, neslēpa gandarījumu, ka ar katru gadu „Meet the World” turnīrs aug savā attīstībā. „Mums ir ļoti liels prieks redzēt, ka ar katru gadu piesakās arvien vairāk komandu. Arī tas, ka vecāki brauc līdzi un atbalsta savas atvases ir lieliski! Mēs esam ļoti gandarīti, ka varam sniegt bezmaksas braucienu uz tik nozīmīgu turnīru Zviedrijā! Galvenā panākuma atslēga ir cīņasspars, ticība un savas iniciatīvas izrādīšana.”

 

Latvijas Futbola federācijas attīstības daļas pārstāvis Egons Brants atzīmēja, ka: „Svarīgi, lai ne tikai futbolistiem būtu izturība. To vajag arī vecākiem, jo arī atbalstīšana un pārdzīvojumi spēj būt nogurdinoši.”

 

Pēc svinīgo runu teikšanas, visu komandu kapteiņi svinīgā ceremonijā pacēla Latvijas karogu. Skanot valsts himnai, viņi to paveica nevainojami. Tas tika darīts ar tādu degsmi un lepnumu, ka karoga masts gandrīz neizturēja. Ļoti patīkami bija redzēt, ka daļa jauniešu, turot roku pie sirds, dziedāja himnu. Nav jāšaubās par jauno patriotismu un to, ka Zviedrijā Latvijas gods būs labās rokās.

 

Lai arī uzvarētājs ir noskaidrots, tomēr futbols nebeidzas. Jūlija vidū SK “Super Nova” Rīga dosies uz Zviedrijas pilsētu Gēteborgu, lai sacenstos ar citu valstu labākajām komandām. Kā zināms, pagājušajā gadā „Gothia Cup” turnīrā Latviju pārstāvēja JFC „Skonto”, kas izcīnīja 9. vietu 110 komandu konkurencē. Turēsim īkšķus par SK “Super Nova” jauniešu komandu!