RezervesDALAS24.lv

Sports / Futbols

FOTO: 2014. gada FIFA Pasaules futbola čempionāta oficiālo bumbu prezentē arī Latvijā

FOTO: 2014. gada FIFA Pasaules futbola čempionāta oficiālo bumbu prezentē arī Latvijā
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 04.12.2013. 09:46

Otrdien, 3.decembrī Olimpiskajā Sporta Centrā tika prezentēta 2014. gada FIFA Pasaules futbola čempionāta oficiālā bumba – brazuca. Latvijā bumbu pirmo reizi testēja Latvijas Futbola izlases vārtsargs Aleksandrs Koļinko, futbola kluba Skonto aizsargs Nauris Bulvītis, kā arī atklātā amatieru čempionāta mini futbolā Mītava Open idejas autori un grupas Prāta Vētra dalībnieki Jānis Jubalts un Kaspars Roga. Īpašā dizaina brazuca bumbas oficiālā prezentācija visā pasaulē norisinājās Riodežaneiro 4. decembrī plkst. 1:00 pēc Latvijas laika.

 

„Brazuca dizainā ir redzams viss, kas raksturīgs Brazīlijai un viņu kaislei pret futbolu. Bumbas dzīvās krāsas atspoguļo Brazīlijas karogu, kā arī oficiālo FIFA Pasaules kausa logotipu. Savukārt, bumbas nosaukums brazuca tika izvēlēts jau pērnā gada septembrī pēc publiskā balsojuma Brazīlijā, kurā piedalījās miljons futbola fanu.Termins „brazuca” ir neoficiāls vārds, kas tulkojamā nozīme „brazīliešu” un ir attiecināms uz brazīliešu dzīvesveidu,” tā par brazuca dizainu stāsta Alise Pizika, adidas zīmola mārketinga vadītāja Baltijas valstīs.

 

brazuca bumba divarpus gadus ir rūpīgi testēta. Šajā procesā iesaistījās vairāk nekā 600 pasaules klases spēlētāju un 30 komandu no 10 valstīm trijos dažādos kontinentos. Šobrīd tā ir visvairāk testētā adidas bumba, kas pielāgota visiem iespējamajiem spēles apstākļiem. Testēšanā piedalījās AC Milan, Minhenes Bayern, Palmeiras un Fluminense futbola klubi, iesaistot arī tādas pasaules futbola zvaigznes kā Lionels Mesi, Ikers Kasilliass, Bastians Švainštaigers un Zinedins Zidāns. Otrdien brazuca bumbu pirmo reizi izmēģināja arī Latvijā.

 

„Jaunā brazuca bumbas apšuvuma tehnoloģija, kas sevī ietver sešu identisku paneļu risinājumu un jaunu virsmas struktūru, nodrošina ideālu bumbas saskari, stabilitāti un aerodinamiku. Šodienas treniņā to arī varēja novērot – izcila kvalitāte, apvienota ar paredzamu bumbas lidojumu,” atzīstLatvijas Futbola izlases trenera asistents Vitālijs Astafjevs.

 

Savukārt brazīliešu zvaigzne Dani Alvešs par brazuca: „Mans pirmais iespaids par brazuca – tā ir fantastiska bumba, un es ļoti izbaudīju spēli ar to. adidas ir radījuši bumbu, kas izskatās izcili un lieliski pielāgota tik lieliem turnīriem kā FIFA Pasaules kauss. Pats galvenais – ar to ir viegli spēlēt gan uz laukuma, gan gaisa cīņā. Esmu pārliecināts, ka visiem spēlētājiem tā ļoti patiks. Šis fakts mani ir vēl vairāk uzkurinājis, un es tiešām nevaru sagaidīt atklāšanas spēli!"