RezervesDALAS24.lv

Sports / Futbols

Futbola turnīrā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Seni Cup Ziedkalne no Polijas pārved zeltu

Futbola turnīrā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Seni Cup Ziedkalne no Polijas pārved zeltu
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 10.07.2014. 09:47

Polijas pilsētā Toruņā noslēgušās jau četrpadsmitās A/S “TZMO” organizētās futbola sacensības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – “Seni Cup 2014”. Par prieku Latvijas futbola līdzjutējiem, sacensībās savā grupā uzvarēja Valsts sociālās aprūpes centra „Zemgale” filiāles “Ziedkalne” komanda.

 

“Ziedkalnes” komanda visu turnīru aizvadīja augstā līmenī, kopumā piecās spēlēs ielaižot tikai vienus vārtus un piedzīvojot vienu zaudējumu. Visas spēles garumā starp abām komandām bija bezkompromisa cīņa, taču beigās veiksme uzsmaidīja konkurentiem, kas guva uzvaras vārtus.

 

Sāpīgais zaudējums gan neliedza komandai turnīra turpinājumā izcīnīt 3 uzvaras un vienu neizšķirtu, kas arī ļāva ziedkalniešiem uzvarēt kopvērtējumā, jo konkurentu savstarpējās cīņas noslēdzās par labu mūsējiem.

Finālturnīrā visas komandas tika iedalītas grupās no A līdz E, jo komandu fiziskās sagatavotības un veselības stāvokļa līmeņi ir atšķirīgi. Tāpēc, lai sacensības noritētu spraigākā atmosfērā, katrai komandai, atbilstoši spēku samēriem, tika piešķirta iespēja startēt atbilstošā grupā.

 

“Šis turnīrs sniedz lielisku iespēju dalībniekiem iepazīt citu valstu kultūru, atrast jaunus draugus, kā arī pavisam vienkārši izrauties no ierastās ikdienas vides. Tiesa, vēlos uzreiz izcelt būtisku faktu – neviens sportists sacensības neuztvēra kā atvaļinājumu vai pastaigu. Ikviens no dalībniekiem izjuta lielu atbildības sajūtu, jo viņi aizstāvēja savas valsts godu. Ne katram cilvēkam ir tāda iespēja, tāpēc mūsu futbolisti bija ļoti saliedēti un strādāja kā vienots mehānisms. Mūsu sportisti guva neatsveramu pieredzi un pozitīvu emociju lādiņu, savukārt uzvara turnīrā bija kā pievienotā vērtība viņu ieguldītajam darbam treniņos,” stāsta SIA “TZMO Latvija” valdes locekle Ruta Dziļuma.

 

Turnīrā piedalījās komandas no 10 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Ungārijas, Čehijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Vācijas un Slovākijas, tomēr visās spēlēs finālturnīrā mūsu komanda tikās tikai ar Polijas komandām. Tas gan mūsu komandai nebija šķērslis, lai apbēdinātu sanākušos mājinieku komandu līdzjutējus.

 

Kopumā “Seni Cup” turnīrs norisinājās 3 dienu garumā no 2. līdz 4. jūlijam, pulcējot ap 300 dalībnieku. Pēc spēlēm notika dažādi kultūras pasākumi, kas vienoja visu valstu sportistus kopīgās izklaidēs.

 

Turnīru jau 14 gadu organizē A/S “TZMO”, kas ir Eiropas vadošais higiēnas un medicīnas preču ražotājs. Latvijā šis turnīrs notika astoto reizi, to sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju organizēja un finansiāli nodrošināja SIA “TZMO Latvija”.