Sports / Futbols

Londonas „Chelsea” uzvar „Bayern” un kļūst par UEFA Čempionu līgas uzvarētāju

KRUSTTEVS.COM · 20.05.2012. 02:05

Ar uzvaru pēcspēles 11 m sitienu sērijā pie pirmā UEFA Čempionu līgas titula tikusi Londonas „Chelsea” komanda, kas ar 2:1 (11 m sitienu sērijā 4:3) pārspēja Minhenes „Bayern” vienību.

Spēles pirmās minūtes pagāja „Bayern” zīmē, bet jau trešajā minūtē pie dzeltenās kartītes tika Švainstaigers, nospēlējot ar roku un pēcāk diskutējot par to ar tiesnešiem. Tuvojoties mača desmitajai minūtei laukumā bija vērojams atklātāks un līdzīgāks futbols, sākot veidot uzbrukumus arī „Chelsea” komandai.

Līdz 20.minūtei spēle kopumā vairāk ritēja viduszonā, bet brīžiem vidēji bīstamus uzbrukumus izveidoja mājinieki. Mača 21.minūtē lieliska iespēja atklāt mača rezultātu bija Robenam, bet veiksme un Petrs Čehs glāba „Chelsea”.

Londonas klubs pie pirmās reālās iespējas tika 34.minūtē, kad soda sitiens tuvu soda laukumam lidoja mazliet pāri „Bayern” vārtiem. Arī nākamajās minūtēs labus pretuzbrukumus veica „Chelsea” vienība, bet nonākt līdz vārtu guvumam nespēja. Tajā pašā laikā vairākas labas iespējas bija arī mājiniekiem, 42.minūtē no 12 metriem stipri garām sitot Gomezam. Tā, nerealizējot savas iespējas, komandas noslēdza puslaiku ar bezvārtu neizšķirtu - 0:0.

Spēles otrais puslaiks iesākās ar līdzīgu abu komandu cīņu, un pie reālām vārtu gūšanas iespējām tā īsti netika. „Chelsea” turpināja spēlēt no aizsardzības, kamēr „Bayern” uzņēmās uzbrucēju lomu. Ar katru minūti mājinieku spiediens pieauga, kamēr „Chelsea” futbolisti ap 70.minūti vairs vispār netika pāri centram. Tomēr, lai arī kā uzbruktu Minhenes komanda, „Chelsea” aizsardzību tiem neizdevās atslēgt, bieži vien bumbai nemaz nenonākot līdz Čeham. „Bayern” tomēr savu panāca. Pēc kārtējā centrējuma soda laukumā ar galvu pret zemi bumbu 83.minūtē sita Tomass Millers, tai ielecot vārtos - 1:0.

Uzreiz laukumā uz maiņu devās Fernando Toress, pastiprinot „Chelsea’ uzbrukuma līniju, bet vēl pēc brīža vārtu autoru nomainīja Van Buitens. „Chelsea” nepadevās, tika pie sava pirmā stūra sitiena, pēc centrējuma visaugstāk uzleca Didjē Drogbā un panāca izlīdzinājumu mača 88.minūtē. Kompensācijas laikā abas komandas centās izraut uzvaru, bet nesekmīgi. Mača pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 1:1.

Pagarinājumu aktīvi iesāka „Chelsea” futbolisti, bet „Bayern” lēnām pārņēma iniciatīvu. Vienā no uzbrukumiem ar bumbu soda laukumā iegāja Franks Riberī, pret kuru muļķīgu pārkāpumu 94.minūtē no aizmugures izdarīja Drogbā, kas nozīmēja 11 m soda sitienu uz Londonas komandas vārtiem. Sitienu izdarīja Arjens Robens, bet Čeham izdevās uzminēt stūri, kurā sitīs Robens, glābjot savu komandu un labojot Drogbā kļūdu.

Tikmēr Riberī bija guvis traumu, viņa vietā laukumā dodoties Ivicam Oličam. Abas komandas atlikušajā laikā cīnījās samērā līdzīgi, pie jaunām vārtu gūšanas iespējām netiekot un gatavojoties otrajai papildlaika pusei. Mača 108. \minūtē kārtējā lieliskā iespēja bija „Bayern” futbolistiem. Oličs raidīja sitienu garām tālajam vārtu stabam, bet šo sitienu nespēja pielabot komandas biedri, negūstot tik svarīgos vārtus. Mājinieki turpināja dominēt laukumā un izveidot bīstamas vārtu gūšanas iespējas, bet ar to realizāciju pagalam neveicās. Tādā stilā noslēdzās pagarinājums, kas nozīmēja, ka uzvarētājs tiks noskaidrots 11 m sitienu sērijā.

Kā pirmais uz izpildi stājās „Bayern” kapteinis Lāms, atklājot rezultātu, kaut Čehs aizskāra bumbu. Nākamo, Matas sitienu atvairīja Noiers, kas ļāva mājiniekiem izvirzīties vadībā ar 2:0 pēc Gomeza sitiena. Dāvids Luiss prata rezultāta starpību samazināt, bet tad pārsteidzoši sitienu izpildīja Noiers, pārspējot savu konkurentu vārtos - Petru Čehu. Tikmēr Frenks Lampards raidīja neatvairāmu sitienu „Bayern” vārtos - 3:2. Kārta pienāca Oličam, kurš bija viens no aktīvākajiem pagarinājumā, bet savu iespēju neprata izmantot, dodot iespēju „Chelsea” panākt izlīdzinājumu, ko lieliski izdarīja Ešlijs Kouls - 3:3. Švainstaigeram priekšā bija svarīgs uzdevums, ar kuru viņš netika galā, ar Čeha palīdzību trāpot pa vārtu stabu. Viss nu bija Noiera un Drogbā rokās. Drogbā sita nekļūdīgi un pirmo reizi atnesa uzvaru UEFA Čempionu līgā Londonas „Chelsea” komandai.