RezervesDALAS24.lv

Sports / Futbols

Staicelē notiks minifutbola turnīrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Seni Cup”

Staicelē notiks minifutbola turnīrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Seni Cup”
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 26.05.2015. 09:23

Trešdien, 27. maijā, Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā “Staicele” startēs jau devītās SIA “TZMO Latvija” organizētais starptautiskais minifutbola turnīrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – “Seni Cup”. Turnīrā piedalīsies komandas no sociālās aprūpes un dienas centriem, sacenšoties par iespēju aizstāvēt Latvijas godu Polijā notiekošajā finālturnīrā.

 

Turnīrā kopumā piedalīsies 15 komandas. Starp dalībniekiem ir komandas no visu četru Latvijas novadu valsts sociālās aprūpes centriem (VSAC) – centra “Vidzeme” filiāles “Rūja”, “Allaži”, “Ropaži”. Centra “Zemgale” filiāles – “Ķīši”, “Ziedkalne”, “Iecava”, “Jelgava”, centra “Kurzemes” filiāles – “Dundaga”, “Veģi”, “Iļģi” un centra “Latgales” filiāles – “Mēmele” un “Krastiņi”. Tāpat “Seni Cup” piedalīsies sociālo pakalpojumu sniedzēja VSAC “Sloka” un dienas atpūtas centra “Ogre” komandas, kā arī viesi no Lietuvas. 

 

“”Seni Cup” mūsu uzņēmumam ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem, kuram mēs gatavojamies ļoti rūpīgi. Dalībniekiem šī ir iespēja “izrauties” no ikdienas vides, kā arī iepazīties ar jauniem draugiem pozitīvā un draudzīgā atmosfērā,” stāsta SIA “TZMO Latvija” valdes locekle Ruta Dziļuma.

 

Pagājušajā gadā turnīrā uzvarēja valsts sociālās aprūpes centra „Zemgale” filiāles “Ziedkalne” komanda. Veiksmīgo spēli ziedkalnieši turpināja demonstrēt arī finālā Toruņā, izcīnot uzvaru kopvērtējumā.

 

“Arī šogad uz turnīru komanda dodas tikai ar vienu mērķi – uzvarēt. Komandas kodols ir saglabājies, un šogad arī sagatavošanās process bijis augstā līmenī, jo trenējamies ne tikai divas reizes nedēļā, bet arī paši organizējam futbola turnīrus. Noteikti vēlētos teikt lielu paldies “Seni Cup” turnīra rīkotājiem par šīs patīkamās tradīcijas īstenošanu un uzturēšanu, jo brauciens uz Staiceli visiem komandas dalībniekiem ir gada gaidītākais notikums,” stāsta valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” vadītāja Aija Petuhova.

 

Pērn par turnīra vērtīgāko spēlētāju kļuva “Ziedkalnes” komandas pārstāvis Jānis Kukulis, savukārt par labāko spēlētāju dāmu konkurencē tika atzīta “Mēmeles” spēlētāja Rudīte Adamkoviča, bet turnīra rezultatīvākā spēlētāja titulu ieguva “Ziedkalnes” futbolists Valentīns Kanders.

 

Ik gadu nacionālā turnīra uzvarētāji dodas pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā uz “Seni Cup” fināla turnīru Polijas pilsētā Toruņā, ko nodrošina 2000.gadā dibinātais starptautiskais uzņēmums SIA “Solaris Bus & Coach Latvia”. Tā labās prakses un sociālās atbildības principi ir atbalstīt cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Tieši tāpēc arī šogad uzņēmums piedalās šajā projektā, radot iespēju uzvarētāju komandai doties uz “Seni Cup” finālsacensībām Polijas pilsētā Toruņā, kas norisināsies no 1. līdz 3. jūlijam. Finālturnīrā piedalīsies komandas no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Čehijas, Slovākijas un Ungārijas.

         

“Seni Cup” futbola līga aizsākās Polijā, kur to kopš 2001. gada organizē Eiropas vadošais higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotājs “TZMO SA”. Savukārt Latvijā turnīrs notiek jau devīto reizi un to, sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju, organizē “TZMO SA” meitas uzņēmums – “TZMO Latvija”. Turnīra atklāšanas parāde notiks 27. maijā plkst. 12.00 LFF sporta bāzē.

 

Šogad “Seni Cup” turnīru atbalsta Latvijas Futbola federācija, Polijas vēstniecība Latvijā, SIA “Solaris Bus & Coach Latvia”, A/S “Aldaris”, SIA “Lāči”, SIA “COCA-COLA HBC LATVIA”, SIA “Skrīveru saldumi”, SIA “Eugesta un Partneri”, “Pedro”, “Ādažu Čipsi”, “Garnier”, Latvijas Tirgotāju Asociācija (LTA), grāmatu nams “Valters un Rapa” un SIA “Rūjienas Saldējums”.