RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Oskara Bārtuļa veiksme neveiksmē?

Oskara Bārtuļa veiksme neveiksmē?
Foto: No zimbio.com. Pa kreisi – Oskars Bārtulis.
Renārs Grāvītis, KRUSTTEVS.COM · 04.07.2012. 07:39

Otrdien mediju vidē parādījās informācija, ka Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Filadelfijas „Flyers” ir izpirkusi latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa līgumu, kas nozīmē, ka spēlētājs komandai nav nepieciešams. Vai šis brīdis Bārtuļa karjerā ir kāpums vai kritums un vai tas kaut nelielā mērā, tomēr pozitīvi ietekmēs latvieša hokejista karjeru?

 

Šeit situācija ir divējāda, un tas nebūs nosodījums, ja hokeja eksperti vai fani pretstatīs palikšanu NHL un došanos uz Eiropu. Virspusēji izklausītos smieklīgi, jo NHL ir spēcīgākā hokeja līga pasaulē, kamēr Eiropas hokeja līmenis ir stipri zemāks. Diezin vai šoreiz abas lietas būtu pareizi salīdzināt, jo šeit ir objektīvi apstākļi, kas ir par labu spēlēšanai šaipus okeānam.

 

Tomēr žēl, ka šāda situācija ir izvērtusies, jo NHL „kalibra” spēlētāju Latvijas hokeja vidē trūkst. Vēl jo vairāk „grauž” tas, ka Filadelfijas „Flyers” Bārtulim piedāvāja noslēgt trīs gadu vienvirziena līgumu, ko „mūsējais” arī izmantoja. Visi nu cerēja, ka latviešiem beidzot būs vēl viens stabils NHL spēlētājs. Viss bija ļoti labi, jo Oskaram 2010.gada sezona bija vairāk nekā veiksmīga – regulārs spēles laiks „Flyers” sastāvā, pirmais latvietis, kas spēlēja „Winter Classic”, paspēja uzspēlēt Vankūveras Olimpiskajās spēlēs un Stenlija kausa finālā. Ko vēl vairāk hokejists savā pirmajā pilnvērtīgajā sezonā NHL var vēlēties? Iespējams, tikai uzvaru Stenlija kausa izcīņā.

 

Ja lūkojamies no NHL puses, tad Bārtulim apstākļi bija ļoti labi. „Flyers” vadība lika meklēt sev dzīvokli, kas nozīmēja to, ka ar Bārtuli komandas vadība rēķinās. Tā arī bija – Oskars aizvadīja 53 regulārās sezonas spēles, kurās guva vienus vārtus un astoņas reizes rezultatīvi asistēja.

 

Vēl viens pluss Ziemeļamerikā latvietim bija līguma nosacījumi – nosūtīšanas gadījumā uz fārmklubu AHL spēlētāja alga nemainās, jo noslēgts vienvirziena līgums. Ja spēlētājam ir divvirzienu līgums, tad AHL alga krietni samazinās. Oskars tika nosūtīts „lejā” caur „veiveriem”, kas nozīmēja, ka 24 stundu laikā viņu varēja iegādāties kāda cita komanda, taču tā nenotika. Šī sezona Bārtulim bija ļoti neveiksmīga – tika gūta trauma un visa sezona pavadīta fārmklubā, nemaz netiekot pie spēlēšanas „Flyers” sastāvā. Ar laiku komanda sāka ar spēlētāju nerēķināties, kā rezultātā Filadelfija izpirka Bārtuļa līgumu.

 

No otras puses, Oskaram būtu ļoti labi spēlēt šaipus okeānam, jo šeit hokeja līmenis ir augstāks nekā AHL. Jā, fārmklubā Oskars „spēlēja pirmo vijoli”, bet līgas līmenis spēlētāju noteikti neapmierināja. Spēlējot Eiropā, Bārtulis var būt komandas vadošais spēlētājs, arī no finansiālā viedokļa spēlēt šeit būtu daudz izdevīgāk.

 

Daudzi runā, ka Bārtulis varētu spēlēt Rīgas „Dinamo”, bet, manuprāt, tas nav nepieciešams – „Dinamo” sistēmā ir daudz jaunu, meistarīgu un talantīgu aizsargu, kuri komandu spēs noturēt izslēgšanas spēļu zonā. Protams, Bārtulim būtu patīkami atgriezties un spēlēt dzimtajās mājās, bet apstākļi ir tādi, ka latviešu vidē ir vajadzīgi hokejisti, kuri ne tikai pārstāv „Dinamo” komandu, bet arī spēlē vadošajos KHL klubos, kas Bārtulim, bez šaubām, ir pa spēkam.

 

Cik cilvēku, tik viedokļu, taču šoreiz ir acīmredzami, ka spēlēt Eiropā aizsargam būtu izdevīgāk gan finansiālā, gan sportiskā ziņā. Arī Bārtulis pats to ļoti labi apzinās un, cerams, izdarīs vispareizāko lēmumu. Galu galā līdz šim nav pieminēts kāds ļoti būtisks fakts – Oskaram vēl ir iespēja noslēgt līgumu ar kādu citu NHL komandu.