RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Žoltoka kausā Dānijas vietā spēlēs „Liepājas metalurgs”

Žoltoka kausā Dānijas vietā spēlēs „Liepājas metalurgs”
Foto: Lhf.lv.
KRUSTTEVS.COM · 23.08.2012. 15:32

Nule ir kļuvis zināms, ka Dānijas hokeja federācija ir atsaukusi savu U-20 izlasi no tradicionālā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra. Dānijas junioru vietā turnīrā piedalīsies Latvijas čempionvienība „Liepājas metalurgs”, ziņo interneta vietne lhf.lv.

 

Līdz ar Dānijas komandas atteikumu ir mainīts arī turnīra kalendārs, kas uzticīgākajiem līdzjutējiem varētu sagādāt zināmas neērtības.

 

„Neatkarīgi no tā, ka Dānija nav turējusi savu solījumu un atteiksi savu dalību no turnīra, Sergeja Žoltoka piemiņai, turnīrs notiks jau astoto reizi,” sacīja LHF ģenerālsekretārs Māris Baldonieks.

 

No 29.augusta līdz 1.septembrim „Volvo Sporta Centrs” ledus hallē Rīgā notiks tradicionālais 8. Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs hokejā, kurā piedalīsies Latvijas un Baltkrievijas U-20 izlases, Krievijas U-18 hokejisti un Latvijas čempionvienība – „Liepājas Metalurgs”. Turnīru organizē Latvijas Hokeja federācija ar Rīgas Domes atbalstu. Ieeja uz spēlēm bez maksas.

 

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs ir viens no Latvijas U-20 izlases gatavošanās posmiem Pasaules U-20 čempionātam elites divīzijā, kas gadu mijā no 26. decembra līdz 5. janvārim norisināsies Krievijas pilsētā Ufā. Lielākā daļa Latvijas U-20 izlases kandidātu HK „Rīga” sastāvā galvenā trenera Leonīda Tambijeva vadībā sezonai gatavojās jau no jūlija sākuma. Arī pirms Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra Latvijas U-20 izlase aizvadīs divu dienu treniņnometni.

 

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs U-20 komandām tradicionāli augusta beigās tiek organizēts kopš 2005. gada, un Latvijas U-20 izlasei tikai vienu reizi izdevies uzvarēt šajā turnīrā (2008). Pērn Latvijas juniori uzvarēja Dānijas vienaudžus, bet zaudēja turnīra uzvarētājiem Krievijas U-18 izlases hokejistiem un Baltkrievijas U-20 izlasei, un ierindojās trešajā vietā. Iepriekšējos gados turnīrā piedalījās Latvijas, Polijas, Baltkrievijas, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Krievijas jaunie talantīgie hokejisti.

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar Parsportu.lv