RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Rīgas „Dinamo” svin pārliecinošu uzvaru pār „Avangard”

Rīgas „Dinamo” svin pārliecinošu uzvaru pār „Avangard”
Foto: Lhf.lv.
KRUSTTEVS.COM · 22.12.2012. 18:38

Pārliecinošu uzvaru KHL regulārā čempionāta spēlē izcīnījusi Rīgas "Dinamo" komanda, kas savā laukumā ar 4:1 pārspēja Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas „Avangard” komandu.

 

Jau spēles pirmajā minūtē labs uzbrukums padevās mājiniekiem, bet pārliecinoši nospēlēja „Avangard” vārtsargs Ramo. Jau nākamajā uzbrukumā lieliska iespēja gūt vārtus bija Gintam Meijam, bet viņa metiens nebija tik spēcīgs, lai pārspētu Ramo. Lēnām iniciatīva pārgāja „Avangard” pusē. Tā piektajā vietā Telkvista sargātos vārtus apdraudēja Pjanovs, bet devītajā minūtē Sotnieks, mēģinot izmest ripu ārā no savas zonas, uzdāvināja to tās vidū pretiniekam. Par laimi metiens viņam nepadevās, kas visas draudošās briesmas novērsa. Lai arī „Avangard” turpināja dominēt, 11. minūtē „Dinamo” izdevās atklāt rezultātu, kad pa vārtiem metienu izdarīja Kristaps Sotnieks. Ramo metiena brīdi neredzēja, ripai iespurdzot vārtos - 1:0.

 

Pēc vārtu guvuma mājinieki turpināja spēlēt pārliecinoši, iesākot ofensīvu pāris minūšu garumā. Perioda pēdējās piecās minūtēs aktivizējās viesi, tiekot arī pie labām iespējām panākt izlīdzinājumu, bet tā arī nespēja gūt vārtus.

 

Arī otro periodu aktīvāk uzsāka viesi, kamēr „Dinamo” hokejisti vispār nespēja izveidot sakarīgus uzbrukumus. Pēc piecām spēlētām minūtēm laba iespēja Meijam, bet pret vārtiem viņš nospēlēja nedroši, kas ļāva Ramo tvert ripu. Jau nākamajā brīdī Meijam tika fiksēts noraidījums, kas ātri beidzās ar vārtu zaudējumu. „Avangard” hokejisti meistarīgi nogādāja ripu vārtu priekšā, kur ar precīzu metienu izcēlās Dmitrijs Sjomins - 1:1.

 

Zaudētie vārti lika mobilizēties, bet Ramo pārspēt neizdevās. Perioda vidū bīstami uzbruka viesi. Lieliska iespēja izvirzīties vadībā „Avangard” komandai bija 13. minūtē, bet Telkvistam izdevās glābt savu komandu no vārtu zaudējuma. Nopietns pavērsiens bija 16. minūtē, kad nevajadzīgu noraidījumu izpelnījās Mārtiņš Karsums, brīdi vēlāk tiekot izslēgts no spēles ar noraidījumu uz visu atlikušo spēli. Noraidījums par rupjību tika arī viesu hokejistam, kas ļāva vismaz divas minūtes spēlēt vienādos sastāvos. Spēlējot četri pret četri, veiksmīgāku sniegumu spēja demonstrēt mājinieki. Džonsonam izdevās ievadīt uzbrukumus, bet Ņiživijs no malas piespēlēja uz pretinieka zonas vidu Krišjānim Rēdliham, kurš ripu trieca vārtos - 2:1.

 

„Dinamo” vēl trīs minūtes bija jāspēlē mazākumā, bet, ieguvuši pārliecību, mājinieki nospēlēja droši, pelnīti dodoties pārtraukumā, esot vadībā. Trešo periodu mājinieki iesāka pārliecinoši, uzreiz pie labas iespējas tiekot Pavlovam, bet viņam neizdevās tikt pie ripas vārtu priekšā, lai to ieraidītu vārtu tīklā. Spēle kopumā ritēja līdzīgi, bet septītajā minūtē viesi izvērsa nopietnu ofensīvu, kas nevainagojās panākumiem.

 

Būtisks pavērsiens spēlē radās perioda vidū, kad pret Daugaviņu tika pārkāpti noteikumi, „Avangard” hokejistam nopelnot 2+2 minūšu noraidījumu. Pēc nepilnas pus minūtes arī Salmela tika pie noraidījuma, kas ļāva „Dinamo” divas minūtes spēlēt piecatā pret trim. „Dinamo” veicās - lai arī pirmajā piegājienā Ramo glāba savu komandu no droša vārtu zaudējuma, pēc nākamās izspēles Indrašis viegli iestūma ripu tukšajā vārtu stūrī - 3:1.

 

„Dinamo” varēja turpināt spēlēt vairākumā, bet nesekmīgi. Neskatoties uz to, bija iegūts labs kandikaps gan laika, gan rezultāta izteiksmē. Perioda 13. minūtē strīdīgu noraidījumu izpelnījās Ņiživijs. „Avangard” uzbruka bīstami, bet nevainojams vārtos bija Telkvists. Diezgan agri „Avangard” nomainīja savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, cenšoties glābt spēli. Mazliet vairāk kā minūti līdz pamatlaika beigām to izmantoja Kaspars Daugaviņš, pieliekot skaistu punktu mačam - 4:1.

 

Georgijs Pujacs viesu komandas rindās nospēlēja 18 ar pusi minūtes, izdarot vienu metienu pa vārtiem.

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar Parsportu.lv