Bukarts iemet izšķirošo „bullīti”, Latvija uzvar

KRUSTTEVS.COM · 30.04.2012. 20:25

Uzvaru pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta hokejā pirmdien izcīnījusi Latvijas izlase, kas pēcspēles metienos ar 3:2 apspēlēja Francijas valstsvienību.

Spēle iesākās samērā līdzīgi, neskatoties uz to, ka izlases rindās nespēlēja ne Guntis Galviņš, ne Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs, bet Latvijas izlases vārtos – Māris Jučers. Jau pēc četrām nospēlētām minūtēm latviešiem bija iespēja spēlēt vairākumā, bet rezultātu atklāt neizdevās. Neilgi pēc tam sekoja noraidījums Latvijas izlasē, bet pagāja vien minūte, lai noraidījumu nopelnītu arī francūži.

Perioda vidū Latvijas izlase vairākkārt bīstami uzbruka, bet veiksmīgi pretinieku vārtos darbojās Huē. Sešas ar pusi minūtes līdz pirmā perioda beigām lieliska iespēja gūt vārtus bija Andrim Džeriņam, bet ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Atlikušajā laikā latvieši iespieda pretiniekus zonā un dominēja mačā, kas gan nesekmēja vārtu gūšanu, pirmajam periodam noslēdzoties ar 0:0.

Otrais periods sākās ar līdzīgu abu komandu spēli. Bīstamas epizodes pirmajās piecās minūtēs nebija vērojamas. Pēc astoņām ar pusi nospēlētām minūtēm Francijas izlases uzbrucējs izlauzās pret Jučeru, bet mūsu vārtsargs nospēlēja sekmīgi. Perioda vidū abām komandām bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, bet rezultāts palika nemainīgs. Īsi pēc tam Latvijas izlasei bija vēl viena iespēja spēlēt vairākumā.

Pēc pusotras minūtes noraidījumu izpelnījās Latvijas hokejists, kas deva iespēja vairākumā spēlēt Francijas izlasei. Vēl spēlējot mazākumā, iespēja gūt vārtus bija Mārtiņam Cipulim, bet atkal nekā. Perioda izskaņā Latvijas izlase centās atklāt rezultātu, spēlējot skaitliskajā vairākumā, bet rezultāts nemainījās – joprojām 0:0.

Trešais periods ļoti labi iesākās Latvijas izlasei. Pēc nospēlētām četrām ar pusi minūtēm De Kosta pārkāpa noteikumus, bet Francijas izlase uz brīdi apstājās, kaut svilpes vēl nebija. Džeriņš izmantoja to, piespēlējot vārtu priekšā esošajam Gintam Meijam, kurš beidzot guva vārtus - 1:0. Īsi pēc tam Latvijas izlase tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Notikumu epicentrā pirmā vārtu guvuma sagatavotāji un izpildītāji - Gints Meija piespēlē Andrim Džeriņam un ripa vārtos, panākot 2:0.

Perioda vidū sekoja saķeršanās starp abu komandu spēlētājiem, kas beidzās ar noraidījumu un vārtu zaudējumu - 1:2. Nākamā lieliskā iespēja gūt vārtus bija, kad pie soda metiena tika G.Meija, kurš nespēja savu iespēju realizēt. Līdz pamatlaika beigām Latvijas izlase centās noturēt uzvaru un spēles grožus savās rokās, bet francūži īsi pirms beigu signālam guva vārtus, kas lika spēlēt pagarinājumu - 2:2.

Jau pirmajās 30 sekundēs abas komandas tika pie ļoti labām vārtu gūšanas iespējām, bet pie vairākuma tika Latvijas izlase. Vairākumā mājiniekiem bija vairākas labas iespējas izraut uzvaru, bet to paveikt neizdevās. Tam sekoja skaitliskā sastāva pārkāpums Francijas izlasei, kas ļāva turpināt spēli vairākumā.

Nākamo divu minūšu laikā mājiniekiem bija vairākas lieliskas iespējas, bet vārtus gūt neizdevās, kas nozīmēja pēcspēles metienu sēriju. Sēriju sāka francūži, bet nesekmīgi. Latvijas izlasei uz ledus devās Miks Indrašis, atklājot rezultātu. Otrais Francijas hokejista mēģinājums bija precīzs, kamēr neprecīzs bija Andra Džeriņa metiens. Jučeram izdevās atvairīt trešo francūža raidījumu, kamēr skaisti uzvaru Latvijai izcīnīja Roberts Bukarts.