RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Dinamo uzvar Cerību kausa finālā!

KRUSTTEVS.COM · 20.03.2013. 15:20

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Cerību kausu izcīnījusi Rīgas "Dinamo" komanda, kas šodien ceturtajā spēlē viesos ar 5:3 uzveica Habarovskas "Amur", finālsērijā triumfējot ar 3-1.

Atšķirībā no vakardienas, šo maču rīdzinieki iesāka aktīvāk un ātrumā neatpalika no pretinieka. Pirmā perioda vidū Jēkabs Rēdlihs tika sodīts ar divām minūtēm par pretinieka klupināšanu. Skaitlisko mazākumu rīdzinieki veiksmīgi izturēja, taču nedaudz vēlāk paši neizmantoja vairākuma iespēju.

"Dinamo" zvērīgi cīnījās pie "Amur" vārtiem, kur nekādi ripu piespiest neizdevās mājinieku vārtsargam Aleksejam Kuzņecovam. Ripa atleca pie Rodrigo Laviņa, kura pirmo metienu bloķēja, taču ar atkārtotu metienu aizsargs izvirzīja rīdziniekus 1:0 vadībā. Viņam tie bija pirmie vārti sezonā, turklāt pieredzējušajam aizsargam šobrīd arī uzticēts pildīt savainotā Mārtiņa Karsuma komandas kapteiņa pienākumus.

25 sekundes vēlāk ar metienu no zilās līnijas skaitliskajā vairākumā pārsvaru dubultoja Oskars Cibuļskis. Rīdzinieku aizsargam Cerību kausā tie bija ceturtie vārti un astotais rezultativitātes punkts, kas ir par diviem vairāk nekā izdevās sakrāt regulārajā čempionātā.

Turpinājumā noraidījumus "Dinamo" rindās nopelnīja Vitālijs Pavlovs un Jēkabs Rēdlihs, ko lieliski izmantoja "Amur" hokejisti, spēlējot piecatā pret trim, mājinieki vienus vārtus atspēlēja. Mājinieki izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, kad precīzs metiens padevās Jevgēņijam Orlovam.

Trešdaļas pēdējā minūtē Kristaps Sotnieks izmeta ripu ārpus laukuma, par ko tika sodīts ar divām minūtēm. Rīdzinieki atkal palika lielajā skaitliskajā mazākumā trijatā pret pieciem, taču līdz perioda beigām noturēja 2:1 vadību.

Spēles otro periodu "Dinamo" nācās iesākt skaitliskajā mazākumā, taču to veiksmīgi izdevās izturēt. Pavisam drīz izdevās atjaunot divu vārtu pārsvaru. Vitālija Pavlovs gar vārtu priekšu atspēlēja Gunāram Skvorcovam, kurš panāca 3:1 rīdzinieku labā.

Divas reizes turpinājumā līdz otrā perioda vidum "Dinamo" spēlēja skaitliskajā vairākumā, tomēr tik drīz neizdevās panākt jau trīs vārtu pārsvaru. Tas tika panākts nedaudz vēlāk, kad Gints Meija ar ripu atradās aiz vārtiem, atspēlēja to uz metienu Pavlovam, kurš bija precīzs – 4:1.

Mirkli vēlāk Māris Bičevskis pārtvēra ripu un devās izgājienā viens pret Kuzņecovu. Rīdzinieku uzbrucējs raidīja ripu vārtsargam starp kājām un panāca 5:1 savas komandas labā.

Juris Upītis nopelnīja divas soda minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju. "Amur" izmantoja skaitlisko vairākumu. Mikaels Telkvists atvairīja pirmo metienu, taču atlēkusī ripa veiksmīgi nonāca pie Antona Poleščuka, kuram atlika iemest tukšajā vārtu stūrī.

"Amur" sāka spēlēt krietni apņēmīgām un ne reizi vien apdraudēja Telkvista sargātos vārtus, kurš vairākkārt glāba "Dinamo" komandu. Tomēr rīdziniekiem izdevās noturēt 5:2 vadību pēc otrās trešdaļas.

Trešajā periodā labas iespējas palielināt pārsvaru bija Pavlovam un Polam Šehuram, savukārt Timofejs Šiškanovs laimīgā kārtā izgājienā viens pret vienu nepārspēja Telkvistu. "Amur" vienus vārtus spēles pēdējā minūtē tomēr atspēlēja, kad uzreiz pēc uzvarēta iemetiena ripu Telkvista sargātajos vārtos raidīja jau pieminētais Šiškanovs. Līdz ar to "Dinamo" uzvara mačā ar 5:3 un finālsērijā 3-1.