Latvija uzvar Franciju un brauc uz pasaules čempionātu

Renārs Grāvītis · 01.05.2012. 19:38

Otrdien Latvijas hokeja izlase „Arēnā Rīga” aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli pirms gaidāmā pasaules čempionāta, un otru reizi divu dienu laikā laukumā pretī stājās Francijas valstsvienība. Ar rezultātu 3:1 pārāki bija mājinieki. Pārskats pa periodiem.

1.periods

Pirmais bīstamais uzbrukums Francijas izlasei jau pirmajā minūtē, tomēr ripa lido garām vārtiem. Kad nospēlētas sešas minūtes, francūži ļoti bīstami uzbrūk, bet Cibuļskis bloķē metienu. Joprojām ofensīva Francijas izlasei, seko pirmais noraidījums viesiem, vairākumā vārtus gūst Jānis Sprukts, mainot ripas lidojuma virzienu. Nospēlētas deviņarpus minūtes. Pretinieks spēcīgu spēka paņēmienu izdara pret Miķeli Rēdlihu, bet noraidījums neseko. Bīstami uzbrūk Širokova maiņa, tomēr vārtus gūt neizdodas. Nākamajā uzbrukumā bīstami met arī Pujacs, Lenrī atsit ripu ar ķiveri. Iniciatīva pārgājusi Latvijas izlases pusē. Pēc brīža bīstami met Cibuļskis, bet ripa lido garām vārtiem, kad līdz perioda beigām atlikušas trīsarpus minūtes. Pēdējās sekundēs Francijas izlase varēja gūt vārtus, bet veiksme bija Latvijas izlases pusē.

2. periods

Otro trešdaļu abas komandas iesāk daudz pasīvāk nekā pirmo. Otrajā minūtē skaitlisko vairākumu nopelna Kaspars Daugaviņš, bet komanda to nerealizē. Piektajā minūtē skaitlisko mazākumu Latvijai nopelna Oskars Bārtulis par sitienu ar elkoni. Latvijas izlase mazākumā iziet trijatā pret vienu, bet Andris Džeriņš kapitulē duelī ar Lenrī. Pēc minūtes Latvijas izlase cenšas izspēlēt līdz tukšiem vārtiem un nopelna skaitlisko vairākumu. Bīstami met Miķelis Rēdlihs, Lenrī ripu atsit. Iniciatīvu pārņem latvieši, un vārtus, metot no zilās līnijas, gūst Krišjānis Rēdlihs. Izmantots otrais skaitliskais vairākums, kad nospēlētas nepilnas desmit minūtes. 15.minūtē francūži saņem noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Saulietim rodas laba iespēja bija gūt vārtus, taču Francijas aizsargs paceļ latvieša nūju. Pēdējā minūte, Francijas spēlētāji ļoti bīstami uzbrūk, bet rezultāts nemainās.

3. periods

Pirmais bīstamais uzbrukums otrajā minūtē Francijas izlasei, uzbrucējs trāpa pa vārtu stabiņu. Pēcāk seko divu minūšu noraidījums par klupināšanu Jurim Štālam. Bukarts izdara negaidītu metienu, bet pārāks ir Lenrī. Pēc brīža Jānis Sprukts pretinieku uzbrukuma zonā pārtver ripu un iziet viens pret vienu ar vārtsargu, atkal pārāks Lenrī. Nospēlētas desmit minūtes, rezultāts joprojām 2:0 Latvijas labā, un seko divu minūšu noraidījums Oskaram Bārtulim par klupināšanu. Pēc noraidījuma Latvijas izlase uzbrūk ļoti bīstami, bet lieliski nospēlē Lenrī. Tomēr Gints Meija pēc Bukarta un Galviņa piespēlēm 16.minūtē gūst vārtus – 3:0. Diemžēl desmit sekundes pirms spēles beigām Sotnieks kļūdās savā aizsardzības zonā un Francijas izlase gūst vārtus – 3:1.

Trešdien, 2.maijā, Latvijas izlasei paredzēti treniņi, bet 3.maijā hokejisti dosies uz Stokholmu, kur sestdien sāks cīņas pasaules čempionātā.
Latvija vs Francija – 3:1