Pēc svarīgas uzvaras pret Francijas valstsvienību

Renārs Grāvītis, KRUSTTEVS.COM · 13.05.2013. 10:41

Šodien Latvijas hokeja izlases aizvadīs 6. spēli pasaules čempionātā hokejā Helsinkos pret Francijas valstsvienību.

Latvieši līdz šim aizvadījuši piecas spēles, piedzīvojot četrus zaudējumus un izcīnot vienu uzvaru pār Slovākijas izlasi.

Latvijas izlase H apakšgrupā joprojām atrodas pēdējā vietā ar trīs punktiem. Lai noturētos A divīzijā, latviešiem nepieciešams izcīnīt vismaz trīs punktus. Francijas izlase varētu būt pa zobam, jo līdz šim pasaules čempionātos tas izdevies jau trīs reizes. Šogad pret francūžiem gan nav veicies īpaši veiksmīgi – februārī Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā tika piedzīvots zaudējums 2:3 papildlaikā. Pirms pasaules čempionāta Somijā un Zviedrijā Teda Nolana vadītā izlase divās pārbaudes spēlēs pret Francijas valstsvienību piedzīvoja divus zaudējumus.

Abas izlases 9. maijā parūpējās par pārsteigumiem – Francija ar rezultātu 2:1 sagādāja sensāciju, uzvarot Krievijas hokejistus, taču latvieši pieveica pagājušā gada vicečempionus slovākus. Francūži pašlaik grupā ierindojas 6. vietā ar sešiem punktiem. Līdz šim pasaules čempionātā Francijas valstsvienība guvusi tikpat vārtus cik Latvija – deviņus. Uzvaras gadījumā pār Latviju, Francija nokļūs ceturtdaļfināla zonā, apsteidzot slovākus un vāciešus, kuriem attiecīgi – septiņi punkti.

Francijas izlasē ir viens Nacionālās Hokeja līgas (NHL) spēlētājs – Antuāns Rasels, kurš spēlē Dalasas „Stars” komandā. 39 spēlēs francūzis izcēlās ar septiņiem vārtiem un tikpat rezultatīvām piespēlēm. Uzbrucējs ir gana rupjš spēlētājs – spēcīgākajā hokeja līgā francūzis izcēlies ar 85. soda minūtēm.

Francijas izlases nominālais pamatvārtsargs ir Kristobals Uē, kurš čempionāta laikā aizvadījis trīs spēles, taču lielisku turnīru aizvada jaunais Florāns Ardī, atvairot 93,75% metienu. Divās spēlēs francūzis ielaidis tikai 1,66 vārtus!!!

Spēles sākums plkst. 16:15, TV3 kanālā.