RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

PČ hokejā: Vai Somija lauzīs ilggadējo tradīciju?

PČ hokejā: Vai Somija lauzīs ilggadējo tradīciju?
Foto: Reuters/Scanpix. Somijas izlases hokejisti gavilē pēc panākuma.
Renārs Grāvītis · 04.05.2012. 10:50

Ir pagājuši jau 25 gadi, kopš pēdējo reizi pasaules čempionātā uzvarēja tās valsts komanda, kas pati to organizē, pamatojoties uz apkopotajiem statistikas datiem, ziņo interneta vietne nhl.com. Visā pasaules čempionāta vēsturē tas sešas reizes izdevies tikai divām valstīm – Čehoslovākijai (1947., 1972. un 1985.gadā) un Padomju Savienībai (1973., 1979. un 1986.gadā).

 

No pasaules čempionātu rīkotājvalstu hokeja komandām lielākoties netiek „prasīts” izcīnīt zelta medaļas. Piemēram, Austrijas hokeja komanda kopš 1964.gada rīkojusi sešus pasaules čempionātus, bet no austriešiem pirmo vietu neviens nav gaidījis, jo Austrija nav hokeja lielvalsts, kas varētu uzvarēt čempionātā. Toties šogad Somijas valstsvienība ir viena no favorītēm, un līdzjutēji gaida zelta medaļas. Bet vai tas būs pa spēkam?

Kopš 1986.gada 24 pasaules čempionātos uzvarētāju godā bijušas tikai sešu valstu komandas – Čehija, Kanāda, Padomju Savienība/Krievija (globālajā kontekstā šīs pēc būtības atšķirīgās valstis mēdz uztvert kā vienu un to pašu), Zviedrija, Somija un Slovākija.

Šogad pasaules čempionāts notiks Stokholmā un Helsinkos, bet par mājinieci tiek uzskatīta Somija. Arī nākamgad čempionāts notiks šajās valstīs, bet tad tā rīkotāji skaitīsies zviedri.

Pirms pāris gadiem čempionāts notika Vācijā. Mājinieki čempionātā finišēja ceturtajā vietā, kas bija ļoti liels pārsteigums, jo vācieši tiek uzskatīti par vidusmēra komandu. Iespējams, ceturto vietu „palīdzēja” izcīnīt mājas sienas. Toties šogad čempionāta mājinieki ir somi, un varbūt šogad mājas faktors viņiem nāks par labu. Kas zina, līdz ar to beidzot tiks lauzta tradīcija, ka bez zelta medaļām paliek komanda, kas rīko pasaules čempionātu.