Zviedrija mājās uzvar PČ hokejā

Renārs Grāvītis, KRUSTTEVS.COM · 19.05.2013. 23:50

Šovakar Stokholmā, Globe arēnā pasaules čempionātā hokejā finālspēli aizvadīja Šveices un Zviedrijas valstsvienības, uzvaru izcīnot mājiniekiem ar 5:1.

Līdz šim šveicieši nebija piedzīvojuši nevienu zaudējumu šī gada pasaules čempionātā, deviņās no desmit spēlēm izvirzoties vadībā pirmajiem. Arī šajā spēlē pirmie vadībā izvirzījās šveicieši, vārtus pēc teicama reida Zviedrijas izlases aizsardzības zonā gūstot Romānam Josi. Pirmo periodu daudz aktīvāk iesāka Šveices izlase, līdz perioda vidum izdarot septiņus metienus pa pretinieku vārtiem, turpretī zviedri nevienu. Taču perioda turpinājumā daudz efektīvāk sāka spēlēt zviedri – spēles 9. minūtē izlīdzinājumu panāca Ēriks Gustavsons. Mājinieku pārsvars nemazinājās, vairākumu iegūstot zviedriem – Henriks Sedīns izvirzīja vadībā Zviedrijas izlasi, tāpat noslēdzoties arī pirmajam periodam – 2:1.

Otrais periods iesākās līdzīgi, taču nekas ievērības cienīgs nenotika, vien divu minūšu noraidījumu nopelnot katrai komandai – zviedriem Daniels Sedīns, taču šveiciešiem Denis Holenšteins.

Trešais periods turpinājās ar nelielu zviedru pārsvaru, taču šveicieši nepadevās, aktīvi pielietojot efektīvus spēka paņēmienus. Spēles 48. minūtē šveiciešu izredzes izcīnīt zeltu samazināja Simons Hjalmarsons – zviedra komandas biedrs atņēma ripu šveiciešu lietderīgākajam aizsargam Vauklēram, izdarot metienu pa Enrota vārtiem, taču Hjalmarsons bija pirmais, kas nonāca pie atlecošās ripas. Spēle ritējums nemainījās – pēc astoņām minūtēm zviedru labā vārtus guva Luī Eriksons, taču minūti vēlāk mazākumā Henriks Sedīns ripu raidīja jau tukšos vārtos – 5:1. Ar šādu rezultātu noslēdzās fināla spēle, uzvaru mājās izcīnot zviedriem.

Atgādinām, ka bronzas medaļu spēlē pret somiem (3:2 pēc spēles metienos) izcīnīja ASV izlase, kas ziemeļamerikāņiem bija pirmā medaļa kopš 2004. gada.