RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Pasaules čempionātu ar uzvarām sāk ASV un Vācija

Pasaules čempionātu ar uzvarām sāk ASV un Vācija
Foto: REUTERS/Scanpix. PČ spēle hokejā – laukumā spēkojas Vācija un Itālija.
KRUSTTEVS.COM · 04.05.2012. 16:05

Ar pārliecinošām uzvarām pasaules čempionātu hokejā sākušas ASV un Vācijas izlases, kas attiecīgi pārspēja Franciju un Itāliju.

 

Čempionāts sākās Helsinkos, kur H grupas spēlē tikās ASV un Francijas izlases. Pirmajā periodā laukumā ritēja līdzīga spēkošanās, ko parādīja arī rezultāts uz tablo. Mača 13.minūtē pārsteidzošā kārtā rezultātu atklāja labi spēlējošā Francijas izlase, kas pēc ātras uzbrukuma izspēles realizēja savu iespēju – no vārtu priekšas precīzi meta Bešs. Bija jāpaiet četrām ar pusi minūtēm, lai amerikāņiem izdotos panākt izlīdzinājumu. Viens pret Huē izrāvās Okposo, kritienā ieraidot ripu vārtos - 1:1.

Otrais periods iesākās ar amerikāņu ofensīvu, kas pārvērtās divos realizētos skaitliskajos vairākumos. Vispirms precīzi meta Džonsons, bet pēcāk precīzs bija Raiens - 3:1. Francūži vēl nepadevās un pēc neatlaidīgas cīņas pie pretinieku vārtiem 14.minūtē rezultāta starpību samazināja. Tālāk gan sekoja amerikāņu dominance. Otrais periods noslēdzās ar rezultātu 4:2, bet trešajā ASV izlase guva vēl trīs vārtus, svinot panākumu ar 7:2.

Stundu vēlāk pirmā spēle tika aizvadīta arī Stokholmā, kur S grupas spēlē spēkiem mērojās Vācija un Itālija. Vācijas izlase spēli sāka ļoti labi, pirmā perioda pirmo pusi praktiski aizvadot spēlējot vairākumā. Vārtus gan gūt neizdevās. Itālijas cietoksnis tika ieņemts vien 17.minūtē, kad precīzs bija Šūberts. Otrā perioda sākumā vācieši dubultoja savu pārsvaru un turpināja dominēt laukumā. Trešos vārtus Vācijas izlase guva trešā perioda sākumā, līdz spēles beigām nosargājot savu vārtus neskartus un čempionātu sākot ar pārliecinošu uzvaru - 3:0.

Materiāls publicēts sadarbībā ar parsportu.lv