RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

PČ hokejā: Pirmajās spēlēs uzvar Somija un Zviedrija

PČ hokejā: Pirmajās spēlēs uzvar Somija un Zviedrija
Foto: AFP/Scanpix. PČ spēle – Zviedrija vs Norvēģija.
Renārs Grāvītis · 05.05.2012. 12:52

Ar uzvarām pasaules čempionātu hokejā sākušas arī tā rīkotājvalstis Somija un Zviedrija, kas pirmajās spēlēs pārspējušas attiecīgi Baltkrievijas un Norvēģijas izlašu hokejistus.

 

Pēc čempionāta oficiālās atklāšanas ceremonijas Helsinkos laukumā devās mājinieki somi un Baltkrievijas hokejisti.

Pirmajā periodā Somijas izlase izdarīja ļoti lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, un baltkrievi 20 minūtēs spēja izdarīt vien divus metienus pa vārtiem. Rezultāts gan tika atklāts tikai pirmā perioda izskaņā, kad precīzi meta Niskala.

Otrajā un trešajā periodā cīņa bija daudz līdzvērtīgāka, un vārtos iemesto ripu skaits varēja būt daudz lielāks. Lieliski vārtos darbojās Kovaļs, kurš atvairīja 37 no 38 metieniem. Lai nu kā, Somija čempionātu sāka ar uzvaru - 1:0.

Tikmēr otra rīkotājvalsts, Zviedrija, mērojās spēkiem ar Norvēģijas izlasi, kas pagājušogad pirmajā spēlē apspēlēja zviedrus pēcspēles metienos un uzvarēja ar 5:4. Šogad dīvainākais bija tas, ka komandām nācās spēlēt pie pustukšām tribīnēm.

Spēle iesākās ar ātru un agresīvu hokeju. Noraidījumu bija daudz, bet pirmie savu iespēju izmantoja zviedri, 17.minūtē atkājot rezultātu. Otro periodu veiksmīgi iesāka norvēģi, uzreiz pēc vairākuma beigām vārtus gūstot Hansenam.

Ilgi gan neizšķirts rezultāts uz tablo neturējās, jo pēc pāris minūtēm ar precīzu metienu izcēlās Krīgers - 2:1 Zviedrijas labā. Dominējot visā atlikušajā spēlē, zviedri uzvaru no rokām vairs neizlaida. Trešajā periodā skaitlisko vairākumu realizēja Eriksons, kurš lika mačam noslēgties ar revanša cienīgu rezultātu 3:1 Zviedrijas izlases labā.