RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Latvija piekāpjas Krievijai ar 2:5

Renārs Grāvītis · 05.05.2012. 19:55

Ar zaudējumu pasaules čempionātu hokejā sākusi Latvijas izlase, kas ar rezultātu 2:5 piekāpās spēcīgajai Krievijas valstsvienībai.

Spēli abas izlases iesāka aktīvi, īpaši cenšoties izcelties latviešiem. Pēc trīs nospēlētām minūtēm Latvijas izlase palika mazākumā, jo noteikumus laukuma vidusdaļā pārkāpa Miķelis Rēdlihs. Krievijas izlase izdarīja vairākus bīstamus metienus, no kuriem viennozīmīgi bīstamākais bija Dacjuka metiens pa vārtu stabu. Par laimi mazākumu izdevās izturēt. Neilgi pēc tam Ņikitins pārkāpa noteikumus pret Indraši, kas deva iespēju spēlēt vairākumā Latvijas izlasei. Vairākumā izdevās izveidot labas vārtu gūšanas iespējas, bet ripu ieraidīt tajos neizdevās. Pēc 11 nospēlētām minūtēm lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Miķelim Rēdliham, bet pēc aizsargu apspēlēšanas Varlamovu pārspēt nespēja. Tiesa, bija jāpaiet dažām sekundēm, lai patālu metienu realizētu un rezultātu atklātu Miks Indrašis - 1:0. Arī nākamajās minūtēs spēle ritēja līdzīgi, bet bija jūtams, ka, tuvojoties perioda izskaņai, Krievijas izlase iegūst iniciatīvu. Pēc pamatīgas krievu ofensīvas pēdējās 40 sekundes Latvijas izlase varēja spēlēt vairākumā. Pirmajā periodā to gan neizdevās realizēt - 1:0.

Otrā perioda sākumā Latvijas izlase izveidoja vienu bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem, bet ar to arī vairākums bija noslēdzies. Uzreiz pēc tam pārsvars pārgāja Krievijas izlases pusē. Vēlreiz ripa norībināja vārtu pārlikni, bet veiksme stāvēja Latvijas izlases pusē. Krievu ofensīva turpināja augt, kas noteikti nebija labi. Uz īsu brīdi latviešiem izdevās izlīdzināt spēli, bet tāpat krievu pārsvars bija jūtams. Sākoties perioda otrajai pusei, Latvijas izlase izveidoja ļoti labu uzbrukumu ar vārtu gūšanas iespēju. Kad jāspēlē bija 7 minūtes, Indrašis pārkāpa noteikumus, kas ļāva vairākumā spēlēt krieviem. Jau ar pirmo metienu ripa trāpīja pa vārtu stabu. Bija jāpaiet minūtei, lai pirmā ripa ielidotu arī Edgara Masaļska sargātajos vārtos. Precīzi no zilās līnijas meta Ņikuļins. Kad atlicis spēlēt bija 4 ar pusi minūtes, pie noraidījuma tika Andris Džeriņš, kas vēlreiz Latvijas izlasei lika spēlēt mazākumā. Atkal bija jāpaiet minūtei, lai Krievijas izlase spētu gūt vārtus. Edgars Masaļskis varēja lēkāt no vienas malas uz otru, bet tas neliedza Jevgēņijam Malkinam ieraidīt ripu vārtos - 2:1. Perioda izskaņā noteikumi tika pārkāpti pret Kasparu Daugaviņu, kas ļāva trešdaļu noslēgt skaitliskajā vairākumā, jo realizēt to 27 sekundēs neizdevās - 1:2.

Trešo periodu Latvijas izlasei ar vārtu guvumu sākt neizdevās. Skaitliskais vairākums netika realizēts, komandām turpinot spēli vienādos sastāvos. Kopumā pirmajās piecās minūtēs spēle ritēja samērā līdzīgi bez reālām vārtu gūšanas iespējām. Diemžēl, uzreiz pēc tam Krievijas izlase izdarīja ātru un precīzu uzbrukumu, kas beidzās ar vēl vieniem viegliem Malkina vārtiem - 3:1. Līdz perioda vidum Latvijas izlase centās izveidot uzbrukumus, bet Krievijas izlase veiksmīgi spēlēja no aizsardzības, neļaujot latviešiem izvērsties. Arī šādi izvēlēta spēles taktika ļāva krieviem gūt vārtus. Ātrs pretuzbrukums, kas beidzās ar Popova vārtu guvumu - 4:1. Varēja just, ka Krievijas izlase pilnībā samazina apgriezienus. Latvijas izlase sāka uzbrukt aktīvāk, kas beidzās ar Ņikuļina noraidījumu. Pēc pusotras nospēlētas minūtes ilgi ar ripu samērā brīvs darbojās Kaspars Daugaviņš, sagatavoja metienu un ieraidīja ripu vārtos - 2:4. Līdz mača beigām šādu rezultātu mūsējiem neizdevās noturēt. Pēc ātrā uzbrukuma ideālu metienu izdarīja Kuzņecovs, panākot 5:2. Atlikušajās trīs minūtes rezultāts vairs nemainījās, Latvijas izlasei šo čempionātu sākot ar zaudējumu.

Uzvarētāju rindās labākais spēlētājs bija Jevgēņijs Malkins, bet Latvijas izlasē par labāko atzina Miku Indraši.