Latvijai – pirmā uzvara šajā pasaules čempionātā

KRUSTTEVS.COM · 06.05.2012. 23:50

Pasaules čempionātā hokejā uzvaru izcīnījusi Latvijas izlase, kas ar 3:2 pārspēja Vācijas valstsvienību. Otro maču pēc kārtas rezultātu atklāja Latvijas izlases debitants Miks Indrašis.

Sestdien Latvijas izlase ar 2:5 piekāpās Krievijai, bet Vācija savā pirmajā mačā šajā čempionātā ar 2:0 uzveica Itāliju.

Pēc pirmās spēles veiktas nelielas izmaiņas Latvijas izlases virknējumos. Andra Džeriņa vietu trešajāmaiņā pie Roberta Bukarta un Ginta Meijas ieņēma Armands Bērziņš, bet Ronalds Ķēniņš spēlēja ceturtajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Kasparu Saulieti un Juri Štālu.

Jau no pirmajām minūtēm aktīvāki biija Latvijas izlases hokejisti, kuri daudz vairāk apdraudēja pretinieku vārtus. 12.minūtē centība vainagojās panākumiem, Guntis Galviņš izdarīja spēcīgu metienu, pēc kura vārtu priekšā lieliski pacīnījās Jānis Sprukts, lai pirmais pie ripas būtu debitants Miks Indraši, kurš otro maču pēc kārtas panāca 1:0 Latvijas labā.

Latvijas izlase tupināja daudz uzbrukt, taču spēle izlīdzinājās un nācās iesaistīties arī Edgaram Masaļskim, kurš gan pirmajā periodā netika pārspēts.

Lieliska iespēja trešdaļas beigās bija Aleksejam Širokovam, kurš atradās tukšu vārtu priekšā, taču ripa iestrēga slidās un raidīt to vārtos neizdevās. Pēc pirmā perioda 1:0 Latvijas labā.

Arī otro periodu Latvija iesāka aktīvāk, kas drīz vien pārvērtās vārtu guvumā. Indrašis ielauzās Vācijas aizsardzības zonā un piespēlēja Miķelim Rēdliham, kurš pa līniju tālāk atdeva Spruktam, kurš izdarīja metienu. Pirmais pie atlēkušās ripas bija Miķelis Rēdlihs, kurš panāca 2:0 Latvijas labā.

Pēc nepilnām divām minūtēm Vācija samazināja rezultāta starpību. Tika zaudēts iemetiens, pēc kura sekoja metiens uz Masaļska vārtiem, pirmais pie atlēkušās ripas bija Džons Trips, kurš panāca 1:2.

Širokovs ar Kasparu Daugaviņu devās uzbrukumā divata pret vienu. Ripa lēkāja pa ledu un Daugaviņam neizdevās metiens, kas lidoja garām vārtiem.

Vācijas hokejisti pārņēma iniciatīvu un vairāk kontrolēja ripu. Tika izveidoti momenti pie Masaļska vārtiem un drīz vien vācieši tika atalgoti.

Otrā perioda vidū Patriks Reimers noguldīja Masaļski un trāpīja pa vārtu stabu. Vācieši savāca atlēkušo ripu, Filips Goguls no aizvārtes atdeva piespēli Kajam Hospeltam, kurš trāpīja jau teju tukšos vārtos  - 2:2.

Sajutuši spēles garšu, vācieši turpināja tiekties uz vārtiem. Trešdaļas beigās Kristofs Ullmans palika nepiesegts un izdarīja metienu, tikai vārtu pārliknis glāba Latviju no vārtu zaudējuma. Savu neapmierinātību neslēpa Masaļskis.

Trešā perioda ievadā Vācija palika skaitliskajā mazākumā. Latvija teicami saspēlējās un veidoja bīstamus momentus, taču, spēlējot vairākumā, atgūt vadību neizdevās.

Jau vienādos sastāvos Indrašis izgāja viens pret vārtsargu, taču metiens no neērtās puses nebija sekmīgs.

Latvija vēlreiz spēlēja vairākumā, taču šoreiz vācieši lieliski aizsargājās, ne reizi neļaujot latviešiem nostāties zonā.

Ar trešo piegājienu Latvijas izlase izmantoja skaitlisko vairākumu. Vispirms Oskars Bārtulis trāpīja pa vārtu stabu, taču jau brīdi vēlāk precīzs metiens tieši zem vārtu pārlikņa izdevās Širokovam. Ripa atleca laukumā, bet drošs paliek drošs, Bārtulis to iemeta atpakaļ vārtos.

Pēc zaudētiem vārtiem Vācija kontrolēja ripu un spēle vairāk koncentrējās Latvijas izlases aizsardzības zonā.

Pēdējā minūtē Ronalds Ķēniņš, kurš iepriekšējā mačā palika rezervē, bet šodien bija ļoti aktīvs un pamanām, meta no vidējās zona pa tukšajiem Vācijas izlases vārtiem, taču ripa trāpīja pa vārtu stabu. Galā uzvara ar 3:2.

Par labāko Latvijas izlasē tika atzīts Miķelis Rēdlihs, kuram balvu pasniedza Helmuts Balderis. Jāuzteic arī Edgars Masaļskis, kurš atvairīja 35 no 37 vāciešu metieniem.

Nākamā spēle Latvijas izlasei otrdien pulksten 17:15 pēc Latvijas laikā ar Itāliju, kas svētdien ar 4:3 papildlaikā uzvarēja Dāniju.