Slovākija uzvar ASV

KRUSTTEVS.COM · 08.05.2012. 00:35

Pasaules čempionātā hokejā H grupā Helsinkos pirmo uzvaru izcīnījusi Slovākijas izlase, kas ar 4:2 pārspēja ASV valstsvienību un sagādāja amerikāņiem pirmo zaudējumu.

ASV čempionāta pirmajā mačā ar 7:2 uzveica Franciju, bet dienu vēlāk ar 5:4 papildlaikā pārspēja Kanādu. Savukārt Slovākija ar 2:3 piekāpās Kanādai un ar 0:1 mājiniecei Somijai.

Slovāki 1:0 panāca 47.sekundē, kad ASV vārtsargu Džimiju Hovardu pārspēja Dominiks Graņāks. Pirmā perioda otrajā pusē Branko Radivojevičs panāca 2:0, bet 37 sekundes vēlāk pirmos vārtus amerikāņiem guva Džastins Falks. Sešas sekundes pirms pirmā perioda beigām  Andrejs Sekera panāca 3:1.

Otrā perioda beigās slovāki nopelnīja divus noraidījumus un palika trijatā pret pieciem. Lielo skaitlisko vairākumu izmantoja ASV hokejisti un 2:3 panāca Pols Stastnijs.

ASV centieni izlīdzināt rezultātu neatmaksājās. Mača pēdējā minūtē Miroslavs Šatans iemeta ripu jau tukšos vārtos, panākot gala rezultātu 4:2.

Trešdien Slovākija tiksies ar grupas pastarīti Kazahstānu, bet ASV priekšā divas brīvas dienas, pēc kurām jātiekas ar Baltkrievijas valstsvienību.