RezervesDALAS24.lv

Sports / Hokejs

Latvijas izlase uzvar Itāliju

KRUSTTEVS.COM · 08.05.2012. 20:02

Ar graujošu uzvaru pasaules čempionātu hokejā turpina Latvijas izlase, kas otrdien ar pārliecinošu spēli uzveica Itālijas valstsvienību - 5:0.

Spēle iesākās ar līdzīgu abu komandu spēli, bet nedaudz aktīvāk uzbrukt centās Itālijas izlases hokejisti. Pēc Latvijas izlases ofensīvas itāļi pārkāpa noteikumus, kas ļāva ātri vien tikt pie pirmā vairākuma. Divu minūšu laikā īsti neko neizdevās izveidot, rezultātam paliekot nemainīgam.

Līdz pirmā perioda vidum Latvijas izlasei bija diezgan liels pārsvars, kas sāka pārvērsties vārtu gūšanas iespējās. Perioda vidū viens pret Itālijas vārtsargu Belisimo nonāca Armands Bērziņš, bet vārtsargs glāba komandu no droša vārtu zaudējuma. Pirmā perioda otrajā pusē latviešu ofensīva apsīka, un reālu vārtu gūšanas momentu nebija, kas radīja zināmas bažas.

Trīs minūtes pirms perioda beigām iespēja atklāt rezultātu bija Mikam Indrašim, bet atkal lieliski nospēlēja Belisimo. Itālijas izlases hokejisti piespiedās saviem vārtiem, kas bija liktenīgi. Latvijas izlases pirmās maiņas ofensīvu turpināja trešā maiņa, kas noslēdzās ar Ronalda Ķēniņa rezultatīvo metienu mazāk kā divas minūtes līdz perioda beigām - 1:0.

Otrais periods iesākās diez gan pasīvi, bet jau pēc pusotras minūtes iespēja gūt vārtus bija Itālijas izlasei. Par laimi, ripa tika uzmesta virsū Edgaram Masaļskim. Īsi pēc tam pie noraidījuma tika Georgijs Pujacs, kas lika spēlēt mazākumā. Itālijas izlase pie vārtu gūšanas iespējām netika, komandām turpinot spēli vienādos sastāvos.

Uzbrukumā uzreiz devās Latvijas izlases trešā maiņa. Pēc bloķētā Oskara Bārtuļa metiena pie ripas tika Gints Meija, ieraidot ripu pustukšos vārtos - 2:0. Līdz otrā perioda vidum Latvijas izlase turpināja dominēt laukumā, cenšoties pēc iespējas vairāk uzbrukt.

Tiesa, Itālijas izlase arī nesēdēja uz vietas un centās izvērst ātrus pretuzbrukumus. Vēl minūti vēlāk pie otrā vairākuma šajā spēlē tika Latvijas izlase. Neko bīstamu gan atkal neizdevās vairākumā izveidot, rezultātam paliekot nemainīgam. Aktivitāte uzbrukumā perioda izskaņā Latvijas izlasei deva trešo iespēju spēlēt vairākumā, bet vēl pēc pusotras minūtes tika nopelnīts lielais skaitliskais vairākums. Pret trim Itālijas hokejistiem nespējām iemest, bet pēcāk precīzs metiens Oskaram Bārtulim, panākot 3:0.

Trešo periodu lieliski iesāka Latvijas izlase un Miks Indrašis, vienatnē apspēlējot Belisimo, izvirzot Latviju vadībā ar 4:0 un liekot itāļiem nomainīt savu vārtsargu. Tam uzreiz sekoja noraidījums Itālijas izlasē. Latviešiem vajadzēja tikai pusotru minūti, lai Krišjānis Rēdlihs panāktu 5:0. Bija redzams, ka Itālijas izlase bija samierinājusies ar zaudējumu. Pēc reālas vārtu gūšanas iespējas, kuru nerealizēja Miķelis Rēdlihs, uz noraidīto soliņa sēdās Aleksejs Širokovs.

Neko nopietnu itāļiem vairākumā neizdevās izveidot. Diezgan vienaldzīgi vairākumu centās realizēt arī Latvijas izlase, nespējot gūt sestos vārtus. Vēl mača izskaņā ceturtā maiņa centās realizēt vairākumu, bet nekā. Latvijas izlase varēja svinēt otro uzvaru šajā čempionātā - 5:0.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Guntis Galviņš, bet Itālijas izlasē - komandas kapteinis de Toni.

Materiāls publicēts sadarbībā ar parsportu.lv.