Latvija zaudē Čehijas izlasei

KRUSTTEVS.COM · 10.05.2012. 00:49

Otro zaudējumu pasaules čempionāta S grupā piedzīvojusi Latvijas valstsvienība, kas ar rezultātu 1:3 piekāpās Čehijas izlasei.

Spēli aktīvi iesāka Čehijas izlase, jau pirmajā minūtē apdraudot Edgara Masaļska sargātos vārtus. Pirmo spiedienu Latvijas izlase spēja izturēt, novirzot spēli ārpus savas zonas. Lieliska iespēja gūt vārtus pēc piecām ar pusi nospēlētām minūtēm bija Oskaram Cibuļskim, bet ripa trāpīja pa vārtu stabu.

Līdz pirmā perioda vidum gan varēja teikt, ka laukumā dominēja čehi. Tas gan neliedza Latvijas izlases ceturtajai maiņai izkarot Latvijas izlasei skaitlisko vairākumu 4 minūšu apmērā. Pirmajās divās minūtēs pat čehiem izdevās uzbrukt bīstamāk, bet kopumā Latvijas izlase kontrolēja ripu pretinieku zonā.

Daži labi uzmetieni, bet ripa vārtos negāja. Arī pēc nerealizētā vairākuma Latvijas izlase spēlēja nedaudz labāk par čehiem. Tuvojoties pirmā perioda izskaņai, Čehijas izlase izvērta vairākus bīstamus uzbrukumus, bet, par laimi, vārtus gūt nespēja, periodam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Otro periodu Latvijas izlasei nācās sākt skaitliskajā mazākumā, jo pirmā perioda izskaņā noraidījumu izpelnījās Oskars Bārtulis. Čehijas izlasei neizdevās neko bīstamu izveidot, komandām turpinot spēli vienādos sastāvos. Bija jāpaiet 4 minūtēm otrajā periodā, lai pēc cīņas pie vārtiem rezultātu atklātu Armands Bērziņš - 1:0.

Pēc vārtu zaudēšanas pakāpeniski iniciatīva pārgāja Čehijas komandas pusē. Pēc nelieliem asumiem pie Čehijas izlases vārtiem sodīti tika abu komandu spēlētāji, kas nozīmēja spēli četri pret četri. Pie šādas situācijas abām komandām bija iespējas gūt vārtus, bet savu realizēja čehi, vārtus gūstot Mihalekam - 1:1. Nākamajās 5 minūtēs laukumā veiksmīgāk darbojās Čehijas izlases hokejisti, bet savā vietā bija Edgars Masaļskis. Pēc viena no uzbrukumiem Masaļskim izvērtās kautiņš starp abu komandu spēlētājiem, kas beidzās ar Plekaņeca un Saulieša noraidījumiem.

Septiņas minūtes līdz perioda beigām vairākas lieliskas iespējas gūt vārtus bija Latvijas izlasei, bet kārtējo reizi nepaveicās. Neilgi pēc tam Čehijas izlase tika sodīta par skaitliskā sastāva pārākumu, kas ļāva latviešiem spēlēt skaitliskajā vairākumā. Īpaši apdraudēt pretinieka vārtus neizdevās, rezultātam nemainoties. Uzreiz pēc tam Ronalds Ķēniņš sāasināja spēli, ar Meiju un pretinieku aizsargu nonākot pret Čehijas izlases vārtiem. Diemžēl, arī šī iespēja netika izmantota. Otro periodu Latvijas izlase varēja noslēgt skaitliskajā vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Jāni Spruktu, un tas tika arī paveikts - 1:1.

Atlikušajā vairākumā trešā perioda sākumā vārtus gūt neizdevās, komandām cīnoties par uzvaru pilnos sastāvos. Pirmajās minūtēs aktīvs hokejs turpinājās, bīstamāk uzbrūkot čehiem. Ar katru minūti spēle kļuva arvien piesardzīgāka, jo viena kļūda varēja izšķirt mača likteni. Latvijas izlase lēnām iesēdās aizsardzībā kaut jāspēlē vēl bija 10 minūtes.

Bija jāpaiet vēl minūtei, lai izlaists pret Masaļski tiktu vecmeistars Petrs Nedveds, gūstot skaistus vārtus - 2:1. Latvijas izlase centās atspēlēties, bet muļķīgu noraidījumu izpelnījās Armands Bērziņš, atstājot savu komandu mazākumā. Bija jāpaiet 13 sekundēm, lai Latvijas izlase censtos doties uzbrukumā mazākumā, kas deva iespēju Plekaņecam - 3:1. Latvijas izlase nebija gatava padoties, pēdējās piecās minūtēs izdarot spiedienu uz pretinieku vārtiem. Tas gan neļāva gūt vārtus un lika piedzīvot zaudējumu ar 1:3.

Latvijas izlases rindās labākais spēlētājs šoreiz bija Georgijs Pujacs, bet Čehijas izlasē tās vārtsargs Jakubs Kovaržs.