Latvija zaudē Norvēģijai

KRUSTTEVS.COM · 12.05.2012. 15:59

Latvijas izlase svarīgā spēlē piekāpās Norvēģijai ar rezultātu 0:3, kas samazina iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā.

Spēli ļoti aktīvi iesāka Norvēģijas izlase, cenšoties ātri gūt vārtus, bet latvieši nedeva norvēģiem tādas iespējas, paši cenšoties noķert pretinieku uz pretuzbrukumiem. Ar katru minūti Norvēģijas izlase izdarīja arvien lielāku spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem. Tāpat arvien biežāk Latvijas izlasi nācās glābt Edgaram Masaļskim. Norvēģu spiediens neļāva latviešiem izvērst normālus uzbrukumus, līdz ar to nebija iespēju izveidot vārtu gūšanas momentus.

Perioda vidū norvēģu spiediens apsīka, bet dominance ne. Pēc nospēlētām nepilnām 12 minūtēm lielisku piespēli vārtu priekšā norvēģiem nogādāja Latvijas izlases hokejisti, bet Masaļskis laboja komandas biedru kļūdu. Uzreiz pēc tam bīstami uzbruka Latvijas izlase, šķietami gūstot vārtus. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās bija redzams, ka ripa nebija šķērsojusi vārtu līniju. Bija jāpaiet dažām sekundēm, lai Jonas Holos izvērstu individuālu uzbrukumu - kļūdījās Laviņš - 0:1.

Norvēģijas izlase visu laiku provocēja latviešus uz asumiem. Sekoja noraidījumi, kas ļāva Latvijas izlasei pirmo reizi šajā mačā spēlēt vairākumā. Norvēģi pasīvi darbojās aizsardzībā, kas ļāva Latvijas izlasei izvērst saturīgu izspēli. Vairākumu diemžēl neizdevās realizēt. Trīs ar pusi minūtes līdz pirmā perioda beigām ripa vēlreiz nokļuva uz Norvēģijas izlases vārtu līnijas, bet ieraidīt to vārtos neizdevās. Latviešu vēlme atspēlēties bija tik liela, ka tikām pie noraidījuma. Nepagāja ne minūte, lai norvēģi izveidotu lielisku vārtu gūšanas momentu, bet brīnumaini metienus atvairīja Masaļskis. Mazākumu izdevās izturēt un pirmo periodu noslēgt ar minimālu deficītu - 0:1.

Jau otrā perioda sākumā norvēģi sāka no jauna savus uzbrukuma viļņus un ar kļūdām savā aizsardzības zonā Latvijas izlase tiem palīdzēja. Pēc četrām ar pusi nospēlētām minūtēm divatā pret vienu aizsargu izslidoja Latvijas izlases hokejisti. Indrašis ar Galviņu šo izdevību izniekoja, bet uzreiz pēc tam pa vārtu stabu meta Pujacs. Bija jāpaiet sešām minūtēm šajā periodā, lai norvēģi gūtu otros vārtus. Ripu vārtos ieraidīja Martinsens - 2:0.

Perioda vidū Latvijas izlasei vajadzēja izturēt skaitlisko mazākumu, kas tika arī izdarīts. Latviešiem ar steigu vajadzēja lauzt spēles gaitu, jo spēle no aizsardzības nekādīgi nesekmēja atspēlēšanos. Drīz vien Norvēģijas izlase palika mazākumā, dodot latviešiem kārtējo iespēju samazināt rezultāta starpību. Neko bīstamu izveidot diemžēl neizdevās, rezultātam paliekot nemainīgam. Četras ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām atkal palikām mazākumā, izturot to.

Bija jāpaiet minūtei, lai Latvijas izlases hokejisti pieļautu kārtējo kļūdu savā zonā, ko uzreiz izmantoja Patriks Toresens - 3:0. Perioda izskaņā tā nebija vienīgā Latvijas izlases problēma. Neliels savainojums Bukartam un pēc skata daudz smagāks Miķelim Rēdliham, kuram ripa trāpīja pa vaigu.

Trešo periodu nācās iesākt skaitliskajā mazākumā, jo pēc otrā perioda beigu signāla noteikumus pārkāpa Kaspars Daugaviņš. Mazākumu izdevās izturēt, bet vēl joprojām nekas neliecināja, ka latvieši varētu atspēlēties. Par laimi, Miķeļa Rēdliha savainojums nebija tik nopietns kā varētu likties, ļaujot hokejistam atgriezties laukumā. Pēc piecām ar pusi nospēlētām minūtēm no ceturto vārtu zaudējuma Latvijas izlasi vispirms glāba vārtu stabi, bet pēc tam Edgars Masaļskis. Norvēģijas izlase turpināja diktēt noteikumus laukumā, neļaujot Latvijas izlases hokejistiem izveidot teju pilnīgi neko. Izmisums bija tik liels, ka labāk latvieši uzbruka spēlējot mazākumā nekā vienādos sastāvos vai vairākumā. Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas izlase tika pie kārtējā vairākuma, bet to realizēt neizdevās. Līdz ar to mačs noslēdzās ar Norvēģijas triumfu - 3:0.

Latvijas izlases cerības uz vietu ceturtdaļfinālā ir gana labas, jo norvēģu neveiksmes nākamajās divās spēlēs mūsu situāciju var padarīt daudz labvēlīgāku kāda tā ir pēc šīs spēles.